Studenti 2. lékařské překládali příručku o covidu

Několik studentů 2. lékařské fakulty se podílelo na překladu příručky věnující se prevenci a léčbě onemocnění COVID-19.

Práci přibližuje Barbora Schmidtová z 6. ročníku Všeobecného lékařství:

„Překládali jsme s několika spolužáky Příručku pro léčbu a prevenci COVID-19. Dostali jsme se tím k textu, který zpracovali lékaři dle svých poznatků v nemocnici ve Wu-chanu. Umožnilo nám to nahlédnout do komplexnosti problému, v manuálu jsou kapitoly opravdu obsahující vše potřebné pro lékaře, sestry i pro následnou péči, např. rehabilitaci pacienta. Je super mít možnost se zapojit i takto, zužitkovat jazyk a vidět, kolik práce je vynaloženo za každým doporučením. 1. dubna 2020 byla příručka elektronicky vydána a prezentována veřejnosti a je k dispozici na této adrese: https://kniha.covid19cz.cz/covid19cz/.“

Knihu dostaly jednotlivé české nemocnice e-mailem a setkala se s velmi kladnou odezvou – byť se nemocnicím posílala s upozorněním, že jde „pouze“ o informativní materiál, nikoliv závazné pokyny.

Kromě Barbory Schmidtové na překladu za 2. lékařskou fakultu participovali studenti medicíny Adam Mrkvička, Anežka Grynderová, Ján Oros, Lucie Šťovíčková, Matej Pribiš, a Václav Novák.

Iustrační foto: Shutterstock

Vytvořeno: 15. 5. 2020 / Upraveno: 13. 2. 2024 / Mgr. Juan Zamora