Cena Jaroslava Jirsy pro prof. Josefa Zámečníka

Třídílná učebnice Patologie, jejímž hlavním editorem je prof. Josef Zámečník, bodovala v oboru lékařsko-farmaceutickém.

Univerzita Karlova na zasedání své Vědecké rady 17. prosince 2020 udělila šest pamětních stříbrných medailí a předány byly také Ceny Jaroslava Jirsy za nejlepší učebnice ve třech vědních oblastech. V oboru lékařsko-farmaceutickém byla oceněna učebnice Patologie, jejímž hlavním autorem a editorem je prof. Josef Zámečník z Ústavu patologie a molekulární medicíny 2. LF UK a FN Motol.

Na učebnici se autorsky podílelo více než čtyřicet předních lékařů. Vyšla na podzim 2019 a letos se se značným náskokem umístila na prvním místě takzvaných jiných úspěchů – fakultní soutěže o nejlepší počin pracovišť za uplynulé tři roky. S profesorem Zámečníkem jsme už dříve nejen o učebnici zveřejnili rozhovor.

Podrobnosti o ocenění na webu Univerzity Karlovy. Už v minulosti Cenu Jaroslava Jirsy, pojmenovanou po dlouholetém ředitele univerzitního nakladatelství Karolinum, získaly učebnice spojené s 2. lékařskou fakultou. Získala ji Farmakologie prof. Jana Švihovce nebo Memorix histologie (ed. Radovan Hudák).

Vytvořeno: 17. 12. 2020 / Upraveno: 13. 4. 2021 / Mgr. Juan Zamora