Slavíme Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva

Letošní dvojí výročí 17. listopadu – uzavření českých vysokých škol v roce 1939 a revoluční demonstraci v roce 1989 – připomínáme za prvé prostřednictvím univerzitní slavnostní akce, kterou doporučujeme zhlédnout, a za druhé rozhovorem na aktuální téma s naší studentkou původem z Běloruska, které na přelomu 80. a 90. let zůstalo stranou přelomových událostí. Nejníže můžete spatřit střípek reality těsně předpřevratové na fotografii, čerstvě nalezené v autorově archivu.

Slavnostní připomenutí 17. listopadu, Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva

Akce, na niž zvou Univerzita Karlova a Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových, proběhne v úterý 17. listopadu 2020 v 18.00 hodin ve Velké aule Karolina a bude přístupná on-line. Odkaz ke sledování najdete na webu univerzity. Budou uděleny Ceny Miloslava Petruska za prezentaci, Ceny Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin a Cena Arnošta z Pardubic Udělení Donatio Universitatis Carolinæ. Mezi laureáty jsou studenti i pedagogové 2. lékařské fakulty.

Pokud neřekneš svůj názor, jako bys ho neměl

Rozhovor s Alinou Pirshtuk, která na 2. lékařské fakultě studuje šestý ročník Všeobecného lékařství, přinášíme u příležitosti výročí 17. listopadu 1989. Povídali jsme si s ní o studiu medicíny, covidové pandemii a protivládních protestech v Bělorusku.

Rota 5. ročníku Fakulty dětského lékařství UK při výuce známkovaného předmětu Vojenská příprava. Poznáte nynějšího proděkana fakulty nebo zaměstnance nemocnice?

Fotografie: Archiv prof. Pavla Seemana.

Vytvořeno: 16. 11. 2020 / Upraveno: 18. 11. 2020 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.