Zájem o seminář pro vědecké juniory převýšil očekávání

Štítky

Fotografie: Petr Andreas (2. LF)

Několik desítek mladých výzkumníků a výzkumnic, kteří začínají svou vědeckou dráhu na 2. lékařské fakultě, se 18. října 2023 shromáždilo v motolské posluchárně, aby vyslechli přednášku a ptali se v diskusi proděkanů – seniorních vědců.

Prof. Petr Marusič a prof. Tomáš Kalina hovořili o plánovaných změnách v univerzitním kariérním řádu, předestřeli možnosti odborného a kariérního vývoje a diskutovali výzvy, které na akademiky v časné fázi vývoje čekají. Prof. Kalina ujistil přítomné, že je nutné nacházet výzvy a srovnání v mezinárodním měřítku, naše motolská pracoviště srovnání snesou a díky koncentraci znalostí a unikátních pacientů je naše povinnost přispět aktivně k vědeckému vývoji našich oborů - je třeba si dávat ambiciozní cíle!

Vedoucí Oddělení pro vědu a výzkum Ing. Renata Bourahi připomněla připraovaný OP JAK ESF projekt, v rámci kterého je možné vytvořit aktivity podporující schopnosti vědeckých pracovníků. Pokud máte představu, jaké dovednosti (skills) vám chybí, ozvěte se.

Vytvořeno: 19. 10. 2023 / Upraveno: 30. 11. 2023 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.