Zahraniční mobilita rozšiřuje síť spolupracovníků, univerzita i fakulta dobře navigují

Štítky

Zaměstnaneckou mobilitu typu Erasmus školení jsem absolvovala již dvakrát na Barcelona Institute of Global Health ve skupině doc. Moniky Guxens. Náplní mé mobility bylo školení v pokročilé statistické metodě, pomocí které je možné na rozsáhlých epidemiologických studiích zkoumat simultánní působení různých expozic na mozek dítěte vyvíjející se během těhotenství. Tato metoda nám pomohla získat zajímavé výsledky o spolupůsobení vlivů různých toxinů během těhotenství na rozvoj kognice a jemné motoriky u dětí, které nyní sepisujeme do rukopisu. Zaměstnanecká mobilita Erasmus+ je skvělá příležitost, jak získat nové dovednosti a rozšířit si síť akademických spolupracovníků v zahraničí. Velkou výhodou je, že fakulta i univerzita intenzivně pomáhají mobilitu zařídit a celým procesem dobře navigují.

doc. Pavla Čermáková
přednostka Ústavu epidemiologie

Vytvořeno: 11. 7. 2023 / Upraveno: 12. 2. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.