Sportovci z 2. lékařské vyhráli na Českých akademických hrách sedm medailí

Štítky

České akademické hry jsou největší studentskou sportovní akcí v České republice. Hry organizuje Česká asociace univerzitního sportu a konají se vždy ve spolupráci s vybranou univerzitou. Jubilejní, 20. ročník Českých akademických her pořádala Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a probíhaly v termínu 15.–22. června 2022.

Letošní ročník vyhrála o 33 bodů Univerzita Karlova nad druhou Masarykovou univerzitou. K úspěchu Karlovky přispěla i medailová umístění studentů 2. lékařská fakulty, kteří získali dohromady sedm medailí.

Adéla Štěrbová (3. LF UK) a Radek Váňa (2. LF UK). Foto: archiv Adély Štěrbové.

Do závodů v plavání s ploutvemi na 4×50 metrů se zapojila štafeta ve složení Michaela Lipavská, Jakub Maleček (oba z FTVS UK), Adéla Štěrbová (3. LF UK), a Radek Váňa (2. LF UK). Vybojovali třetí místo.

Na druhém místě Marek Strnad (2. LF UK), vítěz Daniel Kotyza (Masarykova univerzita) a třetí  Vojtěch Galáč (Technická univerzita v Liberci). Foto: Jiří Novák, Univerzita Karlova.

V běhu na 800 metrů získal stříbrnou medaili student 2. lékařské Marek Strnad.

Byl také součástí štafety, která získala stříbro v běhu na 4× 400 metrů. S Markem Strnadem medaili získali Miroslav Koucký a Daniel Straka (oba z Přírodovědecké fakulty UK) a Gerron Stewart (Filozofická fakulta UK).

Zleva stříbrný Jan Jirásek (VŠE), zlatý Kryštof Pospíšil (FTVS UK) a bronzový Robert Moucha (2. LF UK). Foto: Jiří Novák, Univerzita Karlova.

V trojskoku uspěl atlet Robert Moucha (2. LF UK), který se umístil třetí.

Volejbalový tým, s číslem 4 Michal Nekvinda (2. LF UK). Foto: Jiří Novák, Univerzita Karlova.

Zlatou medaili vybojoval volejbalový tým mužů, který prošel turnajem bez ztráty jediného setu. Finále proti Vysokému učení technickému Brno vyhráli jednoznačně 3:0. Tým nastoupil v tomto složení: Michal Nekvinda (2. LF UK), Viktor Bergmann, Martin Fikar, Jan Svoboda, Matěj Šupka, Tomáš Dlouhý, Pavel Horák, Jiří Toman (všichni FTVS UK), Jiří Kotal (MFF UK) a Jakub Heřman (3. LF UK).

Tereza Čechová závodící ve sprintu. Foto: České akademické hry.

V orientačním běhu se na medailových příčkách umístila Tereza Čechová. Získala třetí místo ve sprintu a druhé místo na krátké trati.

Blahopřejeme vítězům a děkujeme za hojnou účast všem studentům 2. lékařské fakulty, kteří se letos na hry přihlásili.

Přehled úspěchů všech fakult Univerzity Karlovy a bodové umístění zúčastněných univerzit najdete na webu magazínu UK Forum.

Vytvořeno: 26. 6. 2022 / Upraveno: 21. 7. 2022 / Mgr. Juan Zamora