Novým přednostou Kardiologické kliniky je Petr Ošťádal

Prof. MUDr. Petr Ošťádal, Ph.D., vstupuje do funkce přednosty Kardiologické kliniky. Foto: Kateřina Křenová

Po sedmnácti letech se do Motola vrací prof. Petr Ošťádal a hned jako přednosta Kardiologické kliniky.

Do funkce nastoupil v první srpnový den. Přivítat ho do naplněné knihovny Kardiologické kliniky přišlo na dvě desítky zaměstnanců a oficiální zástupci 2. lékařské falukty UK i FN Motol.

Za fakultu uvedl staronového kolegu proděkan Petr Marusič.

„Kardiologická klinika dlouhodobě v rámci fakulty vykazuje dobré výsledky a věřím, že budou ještě lepší,“ řekl Marusič.

„I když za neurologii by nás to moc nepotěšilo, kdyby nás kardiologie předběhla, ale o to víc se budeme muset snažit i my,“ zažertoval proděkan.

Za FN Motol přišel hodně štěstí v nové funkci profesoru Ošťádalovi popřát i MUDr. Martin Holcát, náměstek pro léčebnou preventivní péči.

Připomněl, že před motolskou nemocnicí stojí velký úkol vybudovat kardiocentrum pro dospělé.

„Myslím, že ty změny budou ku prospěchu, i když vám přibude práce, nové a zajímavé práce,“ těší se na nadcházející období nově nastupující přednosta Kardiologické kliniky Petr Ošťádal.

Vytvořeno: 1. 8. 2023 / Upraveno: 1. 8. 2023 / PhDr. Mgr. Kateřina Křenová