MUDr. Barbora Vakrmanová

Narodila se v Táboře, kde prožila dětství a vystudovala gymnázium. Na 2. lékařské studovala od roku 2011, promovala v roce 2017. Během studia vedla filmový klub, byla členkou akademického senátu a redakční rady fakulty. V průběhu studia navštěvovala Kliniku dětské hematologie a onkologie v rámci Dobrovolnického centra Motol. Obor se jí zalíbil a rozhodla se v něm pokračovat i po ukončení studií. V současné době působí na Klinice dětské hematologie a onkologie ve Fakultní nemocnici v Motole ve výzkumném týmu CLIP (Childhood Leukaemia Investigation Prague), kde se zabývá dětskými leukémiemi.

Co vám studium na fakultě dalo? Co vám z dob studií nejvíce utkvělo v paměti? Na co nejvíce vzpomínáte?

Studium na 2. lékařské mi hodně dalo i vzalo. Vzalo především spoustu hodin proseděných ve studovně, nervy o zkouškovém a občas trochu důstojnosti na večírkách u Dr. Vojáka. Dalo mi ovšem mnohem víc. Kromě znalostí především kamarády a  zážitky. Nejvíce vzpomínám na roky, kdy jsme bydlela na Kajetánce. Celá kolej fungovala jako jedna velká rodina – od půjčování studijních materiálů, přes společné obědy, až po legendární vánoční večírky. Když jsme se rozhodovala, jakou lékařskou fakultu studovat, chtěla jsem hlavně fakultu, kde mě toho nejvíc naučí. Zpětně si myslím, že pokud student chce, získá potřebné znalosti všude. To, co má naše fakulta jedinečné, je rodinná atmosféra a přátelský přístup pedagogů. Studium je občas náročné a jsem ráda, že jsem ho strávila v tomto prostředí. Největší důkaz toho, že jsem si 2. lékařskou zamilovala, je ten, že jsem se rozhodla na ní pokračovat i po studiu v rámci doktorského studia a jsem tu doteď.

Vytvořeno: 29. 9. 2020 / Upraveno: 18. 5. 2022 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.