Medici proti přírodovědcům pro dobrou věc

Štítky

Ve středu 16. března se odehrálo benefiční hokejové utkání, ve kterém se spojili týmy studentů 2. lékařské fakulty a 3. lékařské fakulty proti hráčům Přírodovědecké fakulty. Peníze vybrané během zápasu míří do sbírky Paměti národa na pomoc Ukrajincům v místech zasažených ruskou invazí. O zápase píše Šimon Tabačko, kapitán fakultního týmu Motol Pelicans.

Co mají společného hokej a benefice? Ve většině případů byste toho příliš nenašli. Když jde ovšem o pomoc lidem v nouzi, vždy se dá nalézt cesta, jak učinit dobrou věc.

V posledních týdnech jsme svědky ohrožení milionů lidí na Ukrajině a řada z nás se snaží hledat možnosti, jak jim pomoci. Hokejisté z týmů 2. lékařské fakulty, 3. lékařské fakulty a Přírodovědecké fakulty se tedy rozhodli uspořádat benefiční utkání, které se odehrálo ve středu 16. března na zimním stadionu Eden. Motolští Pelikáni spojili své síly s HC Trimed Praha, aby vyzvali tradičně silné přírodovědce (HC Přírodověda UK).

Zaplněná a burácející aréna ztichla pouze během úvodního slova zástupců fakult a ukrajinské a české hymny v podání fakultního pěveckého sboru Chorion. Během utkání putovaly po publiku kasičky, kam mohli fanoušci přispět k pomoci Ukrajincům přímo v místech zasažených ruskou invazí. Celý vybraný zisk z kasiček, včetně příspěvků získaných přes QR kód pro diváky bez hotovosti, putoval na transparentní účet a posléze do sbírky Paměti národa.

Mezi třetinami vystoupily roztleskávačky obou lékařských fakult a také se uskutečnila tradiční soutěž pro diváky se střelbou na prázdnou bránu z poloviny hřiště. Na místě byl připraven i prodej triček a upomínkových předmětů, ze kterých výtěžek taktéž putoval do zmiňované sbírky.

A co výsledek? Není důležitý počet vstřelených branek, minuty vyloučení, ani kdo dával góly. Důležité je především číslo 196 862 značící počet vybraných korun, které budou odeslány na pomoc Ukrajině. Moc děkujeme všem zúčastněným (přibližný počet přítomných diváků se pohyboval kolem tisícovky!) za účast a za podporu a věříme, že se znovu na stadionu potkáme v poklidnější době, kdy největším problémem bude, kdo si domů odnese vítězství z mezifakultního derby!

O zápase si můžete přečíst taky v článku z magazínu Univerzity Karlovy Forum (17. 3. 2022).

Vytvořeno: 21. 3. 2022 / Upraveno: 13. 4. 2022 / Mgr. Juan Zamora