Komorní sbor Entropie, jehož členy jsou i studenti a absolventi 2. lékařské, vystoupil na zahradní slavnosti Univerzity Karlovy

Štítky

Ve středu 29. června proběhla v prostorách Valdštejnské zahrady již osmnáctá Zahradní slavnost Univerzity Karlovy. Šlo o akci, při níž se potkávají zaměstnankyně a zaměstnanci, absolventky a absolventi a především přátelé Univerzity Karlovy u příležitosti konce akademického roku. Na slavnosti vystoupil Komorní sbor Entropie, jehož členy jsou i studenti a absolventi 2. lékařské fakulty.

Komorní sbor Entropie ve svém a capella vystoupení zvolil repertoár, jehož jádro tvořil český jazz a swing. Zazněl tak Klobouk ve křoví, David a Goliáš nebo třeba Svítá. Skladby původně například z pera Jaroslava Ježka pro sbor upravili sami jeho členové. Sbor řídil a koncert moderoval sbormistr Matouš Pavlis.

Reportáž na univerzitním webu (29. 6. 2022; Zahradní slavnost UK v upršeném „anglickém stylu“‎).

Foto: Vladimír Šigut, Univerzita Karlova

Vytvořeno: 4. 7. 2022 / Upraveno: 25. 7. 2022 / Mgr. Juan Zamora