Flotila Ústavu lékařské mikrobiologie s kapitánem Dřevínkem doplula do Kodaně!

Na 33. ročníku Evropské konference klinické mikrobiologie a infekčního lékařství (ECCMID) v Kodani, kterou navštívilo více než 13 tisíc účastníků, zaměstnanci a studenti z Ústavu lékařské mikrobiologie 2. LF UK a FN Motol úspěšně prezentovali řadu významných vědecko-klinických výsledků.

Z ústních prezentací zazněly tři vyzvané přednášky: Why is the AMR an issue in cystic fibrosis?, Single centre experience with T2Bacteria (T2MR) (obě Pavel Dřevínek, kapitán) a Testing for Clostridioides difficile infection in children with diarrhoea (Marcela Krůtová – jediná pádluje). Dále byla prezentována kazuistika Kytoccocus schroeteri: suspected contamination in a blood culture leading to a severe recurrence of infectious endocarditis (Jakub Hurych – ten nejvyšší; samozřejmě tedy až po kapitánovi).

V posterových sekcích bylo prezentováno pět studií a také jedna kazuistika: The TNFα blockade in Crohn's disease is associated with changes in the gut bacterial community, whereas no bacteriome shifts are noted in similarly treated gut-healthy children with juvenile idiopathic arthritis (Ondřej Cinek ten, co chytil racka), The clonal spread of vancomycin-resistant enterococci ST117 in a university hospital in the Czech Republic, 2021 (Marie Brajerová – vždy úsměv a culík), Cross-comparison of two commercially available MALDI TOF systems for bacterial identification (Zuzana Zahradníková – má ráda lachtany), Fourier transform infrared spectroscopy for strain typing of Burkholderia cepacia complex and monitoring of strain carriage in chronically infected people with cystic fibrosis, Analysis of the factors causing the replacement of major MRSA clones in the Czech Republic from the 1990s up to today (obě Jan Tkadlec – skoro námořnické triko), Postoperative wound infection after lung transplantation caused by Metamycoplasma hominis detected from anaerobic cultures (Jakub Kantor – sako a košile, ale kapitán to není).

Ahóóój příští rok v Barceloně!!!

Mgr. Marcela Krůtová, Ph.D.

S podporou projektu Národní institut virologie a bakteriologie (Program EXCELES, ID: LX22NPO5103), financovaného Evropskou unií: Next Generation – Národní plán obnovy.

Vytvořeno: 26. 4. 2023 / Upraveno: 17. 6. 2023 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.