Fakultní pěvecký sbor Chorion a další účinkující vystoupili na benefičním adventním koncertu

Štítky

Adventní koncert v Husově sboru v Dejvicích zorganizovali studenti naší fakulty. Na podporu činnosti neziskové organizace Cesta domů, která provozuje domácí hospic, putuje výtěžek z dobrovolného vstupného ve výši 17 492 korun.

Richard Boček, medik z 6. ročníku Všeobecného lékařství a jeden z organizátorů celé akce, nám přeposlal poděkování, které rádi zveřejňujeme: „Kolegyně se dnes vrátila z úřadu s rozpečetěnou kasičkou a vykutálelo se z ní krásných 17 492 korun. Za což moc děkujeme návštěvníkům, vystupujícím, ale také vám za organizaci celého koncertu a za výběr Cesty domů. Je to skvělé po všech stránkách. Výtěžek ze vstupného použijeme na financování naší činnosti,“ napsala projektová manažerka Cesty domů Alena Hábltová.

Adventní koncert 2. lékařské fakulty se konal 13. prosince 2021 v Husově sboru v Dejvicích. Na koncertě vystoupil fakultní smíšený pěvecký sbor Chorion, trombonové kvarteto a letos se k těmto tělesům nově přidalo vokální kvarteto Che effeti.

V podání sboru Chorion, který vznikl v roce 2019 a pod vedením sbormistryně Veroniky Holcové se neustále zlepšuje a stal se vyhledávanou součástí mnoha fakultních akcí, zazněly převážně skladby adventně laděné, např. Gaudete, O Holy Night, Vánoční roztomilost, Den přeslavný a mnohé další. Poslech skladeb v podání Chorionu byl opravdovým zážitkem!

Trombonové kvarteto vzniklo v roce 2018, když tehdy ještě student, nyní už lékař Miroslav Koblížek oslovil svoje kamarády trombonisty z různých hudebních těles. Trombonové kvarteto hraje jak kousky z klasické hudby, tak z jazzu a různé moderní aranže známých skladeb. Takto pestrý repertoár je možné obsáhnout díky tomu, že trombon má ohromný tónový rozsah i široké využití napříč hudebními styly. Muzikanti to dokázali i výběrem skladeb pro adventní koncert, zahráli například skladby od A. Dvořáka, J. Haydna nebo L. van Beethovena, ale i skotskou lidovou Loch Lomond nebo koledy Deck the Halls a Jingle Bells.

Poutavý a posluchačsky velmi dobře poskládaný program adventního koncertu doplnilo vokální uskupení Che effeti, vzniklé z příbuzenských vztahů jednotlivých členek: Vedle sbormistryně Chorionu Veroniky Holcové se představily Alžběta Holcová, Josefína Holcová a Lenka Špilínková. Kvarteto vokalistek zazpívalo např. skladbu Ščedrik, známou ukrajinskou koledu, která je také velmi známá pod anglickým názvem Carol of the bells, nebo Magnificat od současného hudebního skladatele Petra Koronthályho.

Na záznam koncertu se můžete podívat zde (pokud se vám dobře nezobrazuje okno s videem níže).

Vytvořeno: 28. 12. 2021 / Upraveno: 20. 4. 2022 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková