Deset let s Memorixem

Štítky

Videorozhovor s dr. Rado Hudákem, dr. Janem Balkem a prof. Davidem Kachlíkem s komentářem autorů a fotogalerií.

Když jsme v roce 2011 s tvorbou knihy začínali, bylo v jedenáctičlenném autorském a grafickém kolektivu osm studentů. Byli jsme mladí, naivní, ale hlavně odvážní. Nevěděli jsme, zda dokážeme napsat kvalitní učebnici a současně zvládat náročné zkoušky na medicíně. Avšak rozhodli jsme se riskovat. Teď, deset let od křtu prvního vydání, má Memorix anatomie již více než 20 tisíc hrdých majitelů a všech osm studentů se mezitím úspěšně stalo lékaři. Možná jsme jen měli štěstí, ale možná jsme tomu štěstí šli naproti. Velmi nás těší, že po vydání anglické knihy Memorix Anatomy se rozběhly překlady do dalších jazyků a nyní se anatomii učí tisíce studentů i z polské, italské nebo maďarské verze našeho díla. Pro milovníky mikroskopického světa jsme napsali Memorix histologie, který lze považovat za komplexní učebnici i kvalitní histologický atlas v jednom. Neměli jsme dost a z knížek jsme se přesunuli i na tvorbu aplikací. Memorix Anatomy QUIZ a Memorix Histology QUIZ jsou mobilní aplikace na procvičování anatomie a histologie. Pomocí tisíců otázek dokonale prověří znalosti začínajících mediků, ale i zkušených lékařů. Přes aplikace Anatom.czOnline anatomický slovník jsem se propracovali až  k tvorbě nejdetajlnějšího a graficky nejpropracovanějšího 3D anatomického atlasu na světě Anatomyka. V aplikaci Anatomyka přetváříme obsah Memorixu do trojrozměrné podoby, abychom pomohli studentům pochopit i ty nejsložitější části lidského těla.

Bereme to jako další výzvu, před kterou nás ani korona nezastaví, jelikož jsme pořád mladí, naivní, ale hlavně odvážní.

Radovan Hudák, David Kachlík, Jan Balko a kolektiv

Fotografie: Archiv autorů.
Vytvořeno: 13. 6. 2023 / Upraveno: 13. 2. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.