Basketbaloví Motol Pelicans vyhráli derby pražských lékařských fakult

Štítky

V pátek 20. května se ve sportovním centru Univerzity Karlovy v Hostivaři odehrálo basketbalové derby pražských lékařských fakult.

O turnaji píše Patrik Bolvari, hráč týmu 2. lékařské fakulty, který se stejně jako hokejové družstvo jmenuje Motol Pelicans.

Turnaj se odehrál pod taktovkou Ústavu tělesné výchovy 2. LF UK, kterému moc děkujeme za vydatnou podporu našeho nového týmu. Naše fakulta si z derby odnesla jen samá prvenství, vyhráli jsme jak obě střelecké soutěže (trojky, trestné hody), tak obě utkání.

V prvním zápase se proti nám postavil tým 1. lékařské fakulty složený převážně ze zahraničních studentů, kteří hráli tvrdý streetový basket. Náš tým je však zaskočil rychlým startem, po kterém bylo skóre 23:4. Zbytek zápasu jsme již nastavili více oddechové tempo, abychom se neunavili a zvládli nastoupit v plné síle proti disciplinovanějšímu týmu 3. lékařské fakulty. Ti v druhém utkání 1. LF též porazili, ale už s menším bodovým rozdílem. V posledním zápase šlo o všechno, 3. LF nás již dvakrát porazila a my jim nechtěli nic darovat zadarmo. Oslabeni o kapitánku a klíčového hráče, kteří kvůli zranění hlavy z první hry museli strávit celý zbytek turnaje na ambulanci, jsme se stejně nenechali vyhodit z rytmu. První čtvrtku nás sice soupeř přehrával na plné čáře, ale nic nebylo ztraceno. Uklidnili jsme hru a začali hrát víc týmově, až jsme nakonec po velice vyhrocené poslední čtvrtině vyhráli se skórem 48:45.

Velký úspěch pro basketbal na 2. LF a doufejme i budoucí palivo pro další týmový progres.

O basketbalovém derby čtěte také na webu Ústavu tělesné výchovy.

Vytvořeno: 24. 5. 2022 / Upraveno: 25. 7. 2022 / Mgr. Juan Zamora