Akademický senát UK zvolil novou rektorkou prof. Milenu Králíčkovou

Praha 22. října 2021 – Akademický senát UK na svém dnešním zasedání zvolil v prvním kole volby profesorku Milenu Králíčkovou rektorkou Univerzity Karlovy. Návrh na jmenování rektorkou bude prostřednictvím ministra školství předložen prezidentu republiky. K 1. únoru 2022 se nová rektorka UK ujme svého úřadu. Délka funkčního období jsou čtyři roky.

Dnešní volby se zúčastnilo 69 členů Akademického senátu Univerzity Karlovy z celkového počtu 70.

Akademickému senátu UK byli navrženi dva kandidáti na funkci rektora: prof. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D. a prof. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D.

Michal Stehlík získal v prvním kole 14 platných hlasů a Milena Králíčková 55.

"Ze zvolení paní profesorky Králíčkové mám upřímnou radost. Doufám, že se jí podaří prosadit potřebné změny – zejména se těším na zrušení uživatelsky nepřátelského SISu. Věřím, že se pod jejím vedením bude univerzitě i fakultám dobře dařit. QBFFFS!" komentoval výsledek dnešní rektorské volby děkan 2. lékařské fakulty prof. Vladimír Komárek.

První slova zvolené kandidátky si můžete přečíst v aktualitě zde.

Podrobnější informace ke kandidátce prof. Mileně Králíčkové najdete na stránce https://milenakralickova.cz

Vytvořeno: 22. 10. 2021 / Upraveno: 9. 11. 2021 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková