2. lékařská pomohla ukrajinským vysokým školám s přijímacími zkouškami

Štítky

2. lékařská fakulta poskytla zázemí a technické kapacity pro pomoc ukrajinským vysokým školám při zajištění přijímání nových studentů.

Naši instruktoři a technici se podíleli na přijímání téměř 70 uchazečů z dvou tisícovek středoškoláků, kteří se nyní zdržují v České republice a hlásí se na ukrajinské vysoké školy.

Uchazeči o studium absolvovali on-line zkoušku ve formátu tzv. NMT testu (National Multi-Subject Test), který je obdobou českých SCIO testů. Přijímačky proběhly na 2. lékařské fakultě v úterý 2. a ve středu 3. srpna v počítačové učebně Ústavu vědeckých informací. O pomoc požádalo ministerstvo školství a rektorka Univerzity Karlovy.

Zkoušky se uskutečnily také na dalších vybraných školách nejen v Česku, ale i v dalších 23 evropských státech.

Foto: Michal Hladík

Vytvořeno: 3. 8. 2022 / Upraveno: 12. 9. 2022 / Mgr. Juan Zamora