Vyhlášení veřejné soutěže v programu Inter-Excellence II, Podprogramu Inter-Action – LAUS23 (Bilaterální projekty ČR–USA)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo veřejnou soutěž LUAUS23. Do soutěže budou přijímány návrhy společných česko-amerických projektů v kategoriích základního výzkumu, průmyslového výzkumu či experimentálního vývoje, a to se zaměřením do všech vědných oblastí. Návrhy projektů se mohou podávat do 18. července 2022 na Grantové oddělení děkanátu.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „MŠMT“), poskytovatel účelové podpory v Programu podpory mezinárodní spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích INTER-EXCELLENCE II, schváleném Usnesením vlády ČR ze dne 19. dubna 2021 č. 385 (dále jen „program I-E II“), podle zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 130/2002 Sb.“) vyhlašuje dne 8. 6. 2022 – VEŘEJNOU SOUTĚŽ VE VÝZKUMU, VÝVOJI A INOVACÍCH LUAUS23 bilaterální projekty Česká republika – Spojené státy americké (kód IS VaVaI-VES SMSM2022LU001; dále jen „LUAUS23“) v programu I-E II, podprogramu INTER-ACTION).

Záměrem LUAUS23 je výběr společných výzkumných projektů v kategorii základního výzkumu, průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje, a to se zaměřením do všech vědných oblastí. Doba řešení podpořených projektů je stanovena na 3–5 let. Doložení záměru spolupráce mezi českým uchazečem a jeho americkým partnerem na řešení výzkumného projektu bude ze strany uchazeče doloženo přílohou návrhu projektu „Letter of Intent“. Souborem všech relevantních informací pro zpracování a podání návrhu projektu do LUAUS23 je ZADÁVACÍ DOKUMENTACE podle § 19 zákona č. 130/2002 Sb. předložená níže.

Návrhy projektů budou zpracovány v Informačním systému programu INTER-EXCELLENCE (dále jen „systém ISIX“) a podány způsobem stanoveným v Zadávací dokumentaci. Soutěžní lhůta, v níž je možné podávat návrhy projektů (žádosti uchazečů o poskytnutí účelové podpory), začíná dne 9. června 2022 a končí dne 25. července 2022. Hodnotící lhůta potrvá od 26. července 2022 do 30. listopadu 2022. Výsledky LUAUS23 budou zveřejněny na internetových stránkách poskytovatele.

Relevantní odkazy

Systém ISIX: https://isix.msmt.cz/

Důležité dokumenty

Zadácací dokumentace – LUAUS23.pdf(500,27 kB)