Vyhlášení 16. kola Grantové agentury Univerzity Karlovy (2019)

GAUK 2019
 Vyhlášení 16. kola Grantové agentury Univerzity Karlovy
(rok 2019)

 

Přihlášky nových projektů

Pozorně si pročtěte pravidla na http://www.cuni.cz a praktická doporučení pro GAUK – viz níže. Přihlášky odešlete pomocí internetové aplikace na fakultu do 5. 11. 2018.

 

Souhlas etické komise – pro souhlas etické komise zašlete vybrané věci z přihlášky (věcná část projektu, informovaný souhlas pacienta, definitivní název projektu, složení řešitelského týmu, souhlas vedoucího pracoviště s realizací projektu) co nejdříve e-mailem na adresu @email, nejpozději však do 29. 10. 2018. Včas od nás dostanete zpět podepsaný souhlas etické komise, který naskenovaný vložíte k projektu do aplikace GAUK jako přílohu.
 

Praktické informace pro GAUK

Finance, mzdy a stipendia:

  1. Výše finančních prostředků činí nejvýše 300.000 Kč na jeden rok. Tyto prostředky se dělí na mzdové prostředky a ostatní osobní náklady, dále na stipendia; náklady na cestovné (pro studenty na aktivní účast na kongresech); ostatní neinvestiční náklady (to vše dále souhrnně označeno jako „přímé náklady“) a režijní náklady. Režii (určena fakultě) a odvody počítá automaticky aplikace.
  2. Mzdy a stipendia:
    1. mzdové prostředky a ostatní osobní náklady, včetně odvodů na zdravotní a sociální pojištění: nejvýše 40.000 Kč pro projekt, z toho nejvýše 20.000 Kč pro školitele nebo akademického pracovníka,
    2. prostředky na stipendia: nejvýše 160.000 Kč pro projekt, z toho nejvýše 80.000 Kč pro hlavního řešitele,
    Podíl stipendií na celku (tj. mzdy plus stipendia) musí činit více než 60%.

    V kalendářním roce lze jedné osobě z prostředků GA UK přidělených projektům poskytnout:
    1. formou mzdových prostředků a ostatních osobních nákladů nejvýše 40.000 Kč,
    2. formou stipendií nejvýše 100.000 Kč,
    3. formou kombinace mzdových prostředků a ostatních osobních nákladů a stipendií nejvýše 100.000 Kč.
    Pokud navrhujete do řešitelského týmu zaměstnance fakulty (nestudenta), pak není možné odměňovat z GAUK na Dohodu o provedení práce, ale pouze ve formě mzdové.
     
  3. Požadované prostředky:
    • Ostatní neinvestiční náklady zahrnují například: laboratorní a další potřebný materiál, chemikálie, drobný hmotný majetek (drobné lab. přístroje do 40.000 Kč), literaturu, kancel. potřeby, zálohovací média, služby – sekvenování, publikační náklady, statistika, tisky posterů, výjimečně odborné SW do 60.000 Kč apod. V případě SW uvést konkrétně, jaký a na co bude využíván, plus odhad ceny. Vše potřebné k realizaci projektu je třeba uvést do přihlášky a provést odhad ceny jednotlivých položek (kalkulaci).
    • Výpočetní techniku je doporučováno žádat pouze v odůvodněných případech (optimálně do cca 20.000 Kč – dle skutečných požadavků toho kterého vědního oboru na výpočetní techniku, včetně programů; vše je třeba v přihlášce dobře zdůvodnit!).
    • Pobytové náklady jsou určeny pouze pro studenty z řeš. kolektivu – hradí se pouze cesty ve spojitosti s řešením projektu (doprava a ubytování), podmínkou je aktivní účast studenta (přednáška, poster). Nehradí se dlouhodobé pobyty jako např. Erasmus, Free Movers pobyty apod. Upozornění: stravné a kapesné nelze studentům vyplácet a je vnímáno jako součást položky stipendia.
    • Náklady, které nelze hradit z projektů GA UK: počítačové programy, které může poskytnout fakulta nebo jde o tzv. kancelářské balíčky (Office) či existuje volně dostupná alternativa, poštovné, náklady na telefon, tvorba web stránek, příprava koncertů, výstav, konferencí a sympozií, náklady na odměny pro respondenty či na dárky pro respondenty, kurzy a školení a další náklady, které se nevztahují přímo k projektu.
       

Další informace:

  • Přihlášku nebo žádost o pokračování grantového projektu může podat pouze student zapsaný na univerzitě a studující (nemá přerušené studium) v doktorském studijním programu anebo v magisterském studijním programu. Žadatel může k danému termínu pro podávání přihlášek podat nejvýše jednu přihlášku v roli hlavního řešitele. Student se může podílet na řešení nejvýše tří projektů současně (zahrnuje nové i pokračující projekty).
  • Počet studentů doktorských nebo magisterských studijních programů v řešitelském týmu je alespoň roven či vyšší počtu ostatních členů řešitelského týmu.
  • Školitel žadatele musí být v týmu projektu. Školitel nebo akademický pracovník (vedoucí) může mít odměnu 0,– Kč. Vedoucí může být z pracoviště mimo UK (zaevidování takového pracovníka do systému řešte s Grantovým odd. 2. LF UK).
  • Pro pregraduálního studenta může být školitelem i student doktorského programu, pokud je zaměstnán na fakultě jako akademický pracovník.
  • Průvodní text ve formuláři pro editaci zůstává v ČJ, editovaný text je však možno vkládat kromě českého i v anglickém nebo slovenském jazyce, jazyk nutno dodržovat jeden zvolený (včetně CV apod.).
  • Při podání projektu: žadatel vyplňuje i předpokládané globální požadavky na další uvažovaný rok či roky řešení svého projektu; (meziroční doporučená změna je pod 10 %).
  • Povinné přílohy přihlášky jsou stručný životopis hlavního řešitele a stručný životopis vedoucího, včetně seznamu nejvýše deseti nejdůležitějších publikací za posledních pět let. V předkládaném odborném životopise hlavní řešitel týmu z řad studentů zmíní především: a) účast na vysokoškolských vědeckých soutěžích; b) prezentaci vlastních výsledků na konferencích, a příp. publikace; c) zapojení do řešení dílčích úkolů jiných projektů.
  • Součástí přihlášky projektu je i čestné prohlášení o samostatném zpracování přihlášky (zaškrtávací políčko čestného prohlášení bude po kliknutí na „podat přihlášku“; následně se zobrazí formulář, který se musí potvrdit).
  • Dále dle potřeby patří mezi přílohy souhlas etické komise, schválený projekt pokusů, povolení GMO apod.
     

Výstupy projektu:

  • Při zadávání přihlášky navrhovatel soutěže potvrdí, že bere na vědomí, že podmínkou splnění projektu je publikace přijatá do tisku, která obsahuje dedikaci projektu GA UK a afiliaci 2. LF UK. Publikace, které neobsahují tuto afiliaci, nebudou považovány za výsledky projektů GA UK.
    Publikaci (či potvrzení o přijetí do tisku) musí řešitel připojit k závěrečné zprávě projektu.

    V případě sekce C (lékařské vědy) musí být publikace v impaktovaném časopise. U všech výsledků projektu je nutné uvést, že vznikly na základě úplné nebo částečné finanční podpory GA UK a u adres autorů uvést afiliaci 2. lékařské fakultě UK.
     

Kontaktní osoby pro podávání přihlášek jsou:
@email, linka 5829 do 29. 10. nebo adriana.krakova@lfmotol.cuni.cz.

Vytvořeno: 10. 10. 2018 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Mgr. Adam Zabloudil