Pro studenty funguje fakultní ombudsman

Na základě rozhodnutí děkana fakulty prof. MUDr. Vladimíra Komárka, CSc., byla v říjnu 2021 pro české studenty na naší fakultě vytvořena pozice ombudsmana. Tuto roli bude zastávat PhDr. Šárka Tomová, MPH, Ph.D., Ph.D., z Ústavu ošetřovatelství 2. LF UK a FN Motol. Roli ombudsmana pro zahraniční studenty zastává nadále Mgr. Petra Fabingerová, členka kolegia děkana a koordinátorka mezinárodních studentů.

Role ombudsmana spočívá v řešení záležitostí, které může student vnímat jako porušení jeho osobní svobody, úcty a podobně. Případy budou podle potřeby konzultovány s týmem odborníků (právník, psycholog). Individuální přístup je hlavním atributem práce ombudsmana. Diskrétní postup řešení je samozřejmostí.

Další informace najdete zde (záložku „Ombudsman“ naleznete jako poslední pod hlavní menu položkou „Studium“).

Vytvořeno: 26. 11. 2021 / Upraveno: 26. 11. 2021 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková