Přestřiženo, hotovo! Dostavěná budova teoretických ústavů se otvírá

Štítky

4. října ve 14 hodin se slavnostně otevřela poslední část areálu teoretických ústavů na Plzeňské ulici. Po úvodní řeči a poděkování prof. Marka Babjuka, děkana 2. lékařské fakulty, popřáli mnoho studijních i vědeckých úspěchů studentům také rektorka Univerzity Karlovy prof. Milena Králíčková, ministr zdravotnictví prof. Vlastimil Válek, náměstek MŠMT pro řízení sekce mezinárodních vztahů, EU a ESIF dr. Václav Velčovský, zástupkyně Evropské komise Pavla Pipková, proděkan pro rozvoj 2. LF UK prof. Pavel Kolář a také zástupci stavební firmy PSG.

Výstavba tzv. čtvrté etapy začala na začátku roku 2021 za působení emeritního děkana prof. Vladimíra Komárka, přestřižením červené pásky s logem fakulty ale zároveň končí i čtrnáct let trvající výstavba celého areálu na Plzeňské. V nové budově mají studenti a vyučující k dispozici supermoderní příjemné prostředí a zázemí, včetně prostorných poslucháren a učeben nebo budoucího bufetu a studentského klubu. Ve vestibulu je umístěna velkoplošná obrazovka, kde se budou zobrazovat aktuální informace o dění na fakultě, přibude i relaxační kout s křesílky. U schodiště do další části dostalo čestné místo pelikání vejce, základní kámen budovy, ze kterého se stává talisman pro štěstí kolemjdoucích.

Ve druhém patře jsou učebny pro 20 až 60 osob a spisovna. K dispozici je zde studentům také kuchyňka vybavená varnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Ve třetím patře najdete posluchárnu pro 200 osob a učebny pro 40 až 60 osob, ve čtvrtém patře pak konzultační a seminární místnosti. Do nových prostor se přemístí Ústav jazyků, Ústav epidemiologie nebo Ústav etiky.

Součástí čtvrté etapy byla i výstavba zvěřince, více o něm si můžete přečíst zde.

Vytvořeno: 6. 10. 2022 / Upraveno: 26. 6. 2023 / Mgr. Stanislava Lindenthalová