Přestřiženo, hotovo! Dostavěná budova teoretických ústavů se otvírá

Přestřiženo, hotovo! Dostavěná budova teoretických ústavů se otvírá

Štítky

4. října ve 14 hodin se slavnostně otevřela poslední část areálu teoretických ústavů na Plzeňské ulici. Po úvodní řeči a poděkování prof. Marka Babjuka, děkana 2. lékařské fakulty, popřáli mnoho studijních i vědeckých úspěchů studentům také rektorka Univerzity Karlovy prof. Milena Králíčková, ministr zdravotnictví prof. Vlastimil Válek, náměstek MŠMT pro řízení sekce mezinárodních vztahů, EU a ESIF dr. Václav Velčovský, zástupkyně Evropské komise Pavla Pipková, proděkan pro rozvoj 2. LF UK prof. Pavel Kolář a také zástupci stavební firmy PSG.


Výstavba tzv. čtvrté etapy začala na začátku roku 2021 za působení emeritního děkana prof. Vladimíra Komárka, přestřižením červené pásky s logem fakulty ale zároveň končí i čtrnáct let trvající výstavba celého areálu na Plzeňské. V nové budově mají studenti a vyučující k dispozici supermoderní příjemné prostředí a zázemí, včetně prostorných poslucháren a učeben nebo budoucího bufetu a studentského klubu. Ve vestibulu je umístěna velkoplošná obrazovka, kde se budou zobrazovat aktuální informace o dění na fakultě, přibude i relaxační kout s křesílky. U schodiště do další části dostalo čestné místo pelikání vejce, základní kámen budovy, ze kterého se stává talisman pro štěstí kolemjdoucích.

Ve druhém patře jsou učebny pro 20 až 60 osob a spisovna. K dispozici je zde studentům také kuchyňka vybavená varnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Ve třetím patře najdete posluchárnu pro 200 osob a učebny pro 40 až 60 osob, ve čtvrtém patře pak konzultační a seminární místnosti. Do nových prostor se přemístí Ústav jazyků, Ústav epidemiologie nebo Ústav etiky.

Součástí čtvrté etapy byla i výstavba zvěřince, více o něm si můžete přečíst zde.



Vytvořeno: 6. 10. 2022 / Upraveno: 15. 1. 2025 / Mgr. Stanislava Lindenthalová