Mezinárodní soutěž pro mladé vědce a inovátory – Falling Walls Lab Czech Republic 2024

Štítky

Dne 12. září 2024 se v prostorách Národní technické knihovny uskuteční již 9. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů a přijít s dechberoucí myšlenkou – vědeckým projektem, byznys plánem nebo sociální iniciativou, která zboří všechny zdi a bariéry.

Uzávěrka přihlášek českého kola je 30. června 2024. Vítěz národního kola bude Českou republiku zastupovat na celosvětovém finále v Berlíně, které se pravidelně organizuje v předvečer výročí pádu Berlínské zdi. To se letos uskuteční 7. – 9. listopadu 2024.

Prezentace soutěžících probíhá v anglickém jazyce ve formátu takzvaného pitch-talku, který je dlouhý maximálně tři minuty. Nezáleží, zda se jedná o téma výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomie nebo strojního inženýrství, filosofie, robotiky, chemie, umění nebo zemědělství – soutěž je otevřená každému, kdo je o svém nápadu přesvědčen a dokáže o něm přesvědčit i ostatní.

Vítáni jsou studenti všech stupňů, dokonce i Ph.D. a postdoc. Inspirovat se můžete i z příspěvků na sociálních sítích Falling Walls Lab Czech Republic | Facebook.

Více informací ZDE.

Přílohy
Vytvořeno: 23. 4. 2024 / Upraveno: 20. 5. 2024 / Ing. Pavla Byrne