Konference Value and Quality in Health Care: Czech and American Perspectives

10. říjen 2023

Vlastenecký sál Karolina

Registrace online

Univerzita Karlova ve spolupráci s Lahey Hospital & Medical Center pořádá česko-americkou konferenci s názvem Value and Quality in Health Care: Czech and American Perspectives.

První část konference se bude zabývat problematikou zvyšování efektivity a kvality (nejen) českého zdravotnictví. Cílem konference je komplexní a mezioborový přístup k této problematice. Nejprve budou představeny inovace ve vzdělávání lékařů. Dále budou představeny způsoby měření kvality zdravotnických systémů v kontextu zdraví populace.

Dále se konference zaměří na ekonomické aspekty, které mohou vést ke zvýšení efektivity a kvality zdravotnických systémů. Představeny budou rovněž poznatky o úloze, kterou v procesu zvyšování kvality a efektivity zdravotnických systémů hrají samotní lékaři. V neposlední řadě bude diskutován význam mezinárodní akreditace studentů medicíny a nemocničních zařízení.

Druhá část konference bude věnována novým vědeckým poznatkům v neurologii. Konkrétně budou představeny nejnovější poznatky v oblasti nervosvalových onemocnění, neurointenzivní péče, poruch mobility, neurodegenerativních onemocnění a kognitivní neurologie.

Konference je určena zejména akademikům, lékařům, ekonomům, tvůrcům politik, vedoucím pracovníkům ve zdravotnictví a studentům vysokých škol. Na konci každé části konference bude prostor pro diskusi a výměnu názorů.

Na konferenci zazní přednášky odborníků z českých a amerických institucí. Cílem konference je navázání úzké mezinárodní spolupráce mezi českými a americkými vzdělávacími a zdravotnickými institucemi, která by měla dále vést ke zkvalitnění zdravotní péče a rozvoji zdravotnických systémů.

Vytvořeno: 25. 9. 2023 / Upraveno: 25. 9. 2023 / PhDr. Mgr. Kateřina Křenová