Videa – fakulta, FN Motol, studium

Podívejte se, jak to vypadá u nás na fakultě a v motolské nemocnici nebo jak se u nás studuje.

Fakulta

Jak to u nás vypadá

Vaším průvodcem po fakultě a nemocnici je v tomto případě Janek Rubeš. Pojďte s ním do poslucháren nebo pitevny!

Jak se u nás studuje

Děkan fakulty prof. Vladimír Komárek a absolvent MUDr. Adam Láznička představují 2. lékařskou.

Tour de 2. lékařská

Prostředí naší fakulty trochu jinak přibližuje studentka Anežka Marko v nezávislém videu v rámci série Tour de lékařské fakulty.

Virtuální prohlídka Ústavu anatomie

Ústavem provádí přednosta prof. David Kachlík.

Virtuální prohlídka Ústavu fyziologie

Ústavem provádí přednosta prof. Přemysl Jiruška a kolegové.

Nemocnice

Pojďte s námi na vizitu

Nahlédněte do Fakultní nemocnice v Motole, ve které probíhá většina klinické výuky studentů 2. lékařské.

Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF UK a FN Motol

Kliniku, na které probíhá výuka fyzioterapie, představuje její přednosta prof. Pavel Kolář.

Kariéra zdravotní sestry ve Fakultní nemocnici Motol

Ošetřovatelské obory: Podívejte se, jak vypadá práce instrumentářky.

Přednášky

Biologie nádorů mozku

Prof. Josef Zámečník z Ústavu patologie a student Všeobecného lékařství Michal Beneš přednáší v rámci Juniorské univerzity Karlovy o biologii nádorů mozku a zamýšlí se nad implikacemi pro budoucí léčbu

Kostohrátky: Ruka

Krátká anatomická přednáška prof. Davida Kachlíka, přednosty Ústavu anatomie

Zubohrátky

Krátká přednáška doc. Jiřího Šedého z Ústavu anatomie

Workshop

Chirurgické šití

Různé techniky ukazuje doktorand Vojtěch Kunc

Debata o novém kurikulu fakulty

Modernizované studium představují prof. Petr Marusič, prof. Josef Zámečník a prof. David Kachlík, ptal se student 6. ročníku Všeobecného lékařství Ondřej Hubálek.

Poslední aktualizace: 14. 1. 2022 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.