Univerzitní inovační síť Univerzity Karlovy

Registrační číslo: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_014/0000651

Projekt je realizován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, výzvy č. 02_16_014 pro Budování expertních kapacit – transfer technologií v prioritní ose 2 OP.

Řešitel projektu: Ing. Vojtěch Malina

Univerzita Karlova získala financování pro projekt Univerzitní inovační síť. Cílem projektu je dále rozvíjet univerzitní inovační síť prostřednictvím tzv. skautů (pro přírodní a lékařské obory), resp. koordinátorů přenosu poznatků (pro humanitní obory). Univerzitní inovační síť (UIS) vznikla v roce 2014 v rámci projektu KREDO a dále ji v roce 2015 financovalo CPPT. Celková alokace projektu Univerzitní inovační síť UK (UIS UK) je 37.068.954,25, doba realizace od 1. 2. 2017 do 31. 1. 2020.

Rozvoj UIS má probíhat ve dvou základních směrech:

1. ve vzdělávání pracovníků CPPT, skautů a koordinátorů přenosu poznatků,
  2. v propagaci principů přenosu poznatků a technologií mezi VaV pracovníky Univerzity Karlovy, v aktivním vyhledávání a navazování kontaktů s aplikační sférou a v procesním nastavení transferu znalostí a technologií v rámci UK.

Konkrétní aktivity jsou následující:

KA A) Vzdělávání: vzdělávací aktivity pro koordinátory/skauty a CPPT

KA B) Interní předpisy: aktualizace interních předpisů k TT

KA C) Řízení projektu

KA D) Popularizace TT na UK: rozšíření povědomí o TT mezi akademickými a VaV pracovníky

KA E) Systém podpory UIS: komunikace skautů uvnitř fakulty a směrem k CPPT

KA G) Analytická činnost: práce s databázemi, analyzování komerčního potenciálu duševního vlastnictví vzniklého na UK

KA J) Partnerství: rozvoj partnerství se zahraničními CTT

KA K) Networking: rozšířit povědomí o nabídce spolupráce s UK aplikační sféře

KA L) Marketing: katalog služeb (vizitky), propagační materiály, komunikační strategie

Poslední aktualizace: 1. 2. 2019 / Mgr. Lucie Týfová