Hudební večer v Karolinu – fotoreportáž z oslavy 60. výročí

Oslava 60. výročí osamostatnění 2. lékařské fakulty

Ve středu 27. listopadu 2013 se ve Velké aule Karolina uskutečnil slavnostní hudební večer k příležitosti 60. výročí osamostatnění 2. lékařské fakulty.

Zúčastnili se ho mimo jiné odcházející rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl, nově zvolený rektor Tomáš Zima, odcházející děkan 2. lékařské fakulty Ondřej Hrušák, nový děkan Vladimír Komárek a současní, ale i někteří bývalí studenti, pedagogové a zaměstnanci. Kapacita sálu byla z většiny vyčerpána.

Hlavní částí programu bylo vystoupení Pražského kytarového kvarteta; členové mezinárodně uznávaného hudebního uskupení vybrali ze svého repertoáru skladby šesti evropských skladatelů od 18. století do současnosti.

Na závěr pronesl krátkou bilanční řeč odcházející děkan Ondřej Hrušák, poděkoval kolegům a zaměstnancům za spolupráci, symbolicky se rozloučil s funkcí a předal ji svému zvolenému nástupci Vladimíru Komárkovi. O svém funkčním období a vztahu k 2. lékařské fakultě krátce pohovořil i rektor Václav Hampl.

Zbytek večera patřil společenské zábavě v přízemních prostorách Karolina.

Vytvořeno: 16. 12. 2013 / Upraveno: 17. 5. 2018 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.