Mgr. Petra Fabingerová

Štítky

Členka kolegia děkana

• pomoc zahraničním studentům s jejich každodenními problémy (víza, komunikace s úřady a institucemi apod.)

@email

Rozhovor po prvním roce (březen 2015)

Jak byste komentovala své dosavadní působení?

Snad už všichni naši zahraniční studenti vědí, že je tady někdo, za kým se chodí v případě problémů, a zvykli si na to. Tudíž je stále co řešit. Povedlo se hodně věcí, například Fresher’s Week a White Coat Ceremony už patří napevno k akademickému roku, snad se i zlepšily praktické informace na anglické verzi webu.

A pro uchazeče jsem často ten, koho kontaktují prvního, když uvažují o studiu u nás. Mnohdy se ptají na spoustu věcí, podrobností a jednotlivostí, na které třeba Studijní oddělení nemá čas a prostor. A doufám, že jako styčný důstojník napomůžu tomu, že si vyberou právě naši fakultu.

Co vám udělalo radost, co vás zklamalo a co zajímavého vás potkalo?

Radost mám vždycky, když se nám podaří nějaký problém sprovodit ze světa. Velkou radost mi každý rok udělají zahraniční absolventi při promocích, když mi poděkují.  Radost mi totiž vždycky udělá ten, kdo ocení mou práci. A pak jsem ochotná zvládnout i nemožné. A samozřejmě mě potěší každý náš zahraniční student, který si se mnou povídá a píše česky. A takových přibývá.

Zklamalo? A víte, že si nějak nevzpomínám?

Zajímavé jsou pro mne všechny věci z oblasti medicíny, protože ač působím na lékařské fakultě, medicína není můj obor. Ale snažím se nevypadat úplně hloupě.

Rozhovor po nástupu do funkce (březen 2014)

Co plánujete řešit v oblasti, kterou máte v kolegiu děkana na starost, jako první?
Nelze říci, co je první a co poslední. Řeším problémy tak, jak přicházejí.

Jaké hlavní cíle a úkoly pro toto volební období jste si stanovila? Jaké konkrétní kroky budete dělat pro jejich realizaci?
Budu se i nadále snažit, aby se zahraniční studenti na naší fakultě cítili dobře, aby věděli, že je tady někdo, kdo jim kdykoliv poradí a pomůže, na koho se mohou obrátit s jakýmkoliv problémem. Jednoduše aby i daleko od domova cítili podporu. Přála bych si, aby právě přístupem k zahraničním studentům byla naše fakulta výjimečná v tom nejlepším slova smyslu. A konkrétní kroky? Tím prvním třeba bylo, že číslo mého mobilu má všech 182 zahraničních studentů, takže se mnou mohou být kdykoliv v kontaktu.

Na co z minulého období budete chtít navázat, a kde naopak vidíte největší prostor pro zlepšení nebo změnu?
Od doby, kdy pozice koordinátora pro zahraniční studenty vznikla, se stále objevují nové situace, které potřebují řešit. Podařilo se už vypracovat souhrnné informace k vízové agendě, každý rok se podílím na organizaci orientačního týdne pro 1. ročníky zahraničních studentů (Fresher´s Week), který vrcholí slavnostní White Coat Ceremony v Profesním domě. Ráda bych se teď soustředila na čerstvé absolventy a vypracovala manuál, který jim pomůže zařídit vše potřebné, aby mohli začít pracovat mimo Českou republiku.
K tomu průběžně řeším menší problémy, se kterými za mnou studenti přicházejí.

Co má ráda...

Víno, nebo pivo?
Voda.

Káva, nebo čaj?
Čaj.

Salát, nebo steak?
Suši.

Auto, nebo motorka?
Auto.

Hory, nebo moře?
Jižní Čechy.

Pěšky, nebo na kole?
Na kole.

Zima, nebo léto?
Léto.

Film, nebo kniha? Který/á?
Kniha. Saturnin.

Curriculum vitae

Vzdělání

1992–1997 Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk – rodinná výchova