Koloběh fakult vyhrála 2. lékařská fakulta

Mezifakultní soutěž v běhu a cyklistice nazvaná příznačně Koloběh fakult skončila 31. srpna o půlnoci. Soutěže se zůčastnilo 5 fakult Univerzity Karlovy s medicínským zaměřením.

Po bezmála dvou měsících virtuálního soupeření vyhrála v běhu i cyklistice naše 2. lékařská fakulta. Studenti a zaměstnanci naší fakulty najezdili na kole celkem 61 034,2 kilometrůnaběhali 20 402 kilometrů (délka 50. rovnoběžky je 25 731 kilometrů).

Celkové výsledky a pořadí jednotlivých fakult najdete na webu Koloběhu fakult: https://www..kolobehfakult.cz/uvod-ukonceni/ .

Vítězům bude předán putovní pohár, jehož držení budou muset v příštích letech obhájit.

Děkujeme všem zúčastněným sportovcům.

Jsme si vědomi, že za čísly v grafech se skrývá velké úsilí všech běžců a cyklistů. Jako v každé soutěži však může být vítěz pouze jeden (v našem případě dva). Ostatním patří uznání za vynaloženou snahu a sportovní výkony.

Soutěž končí, u sportování zůstáváme nadále. Věříme, že jsme vás motivovali k pohybu po dobu letních prázdnin a právě to bylo účelem našeho Koloběhu.

Pokud si studenti 2. a 3. lékařské fakulty potřebují splnit chybějící prezence z tělesné výchovy, mohou využít soutěžní aplikace i po skončení soutěže (do 11. 9.). Výsledky už nebudou započítány do soutěže, zápočet však za ně dostanou.

Vytvořeno: 1. 9. 2020 / Upraveno: 19. 6. 2023 / Mgr. Petr Klein