Karolína Melicharová je na erasmu v Montpellieru

Štítky

Karolína Melicharová z 5. ročníku Všeobecného lékařství je od začátku roku na erasmu na Univerzitě v Montpellieru. Posílá své dojmy a fotografie.

Fotografie: archiv autorky.

Ve Francii byla po mém příjezdu situace o něco lepší než v Česku, měla jsem možnost cestovat a poznat okolí Montpellieru a také se seznámit s několika málo spolužáky, kterým se také podařilo na erasmus odjet. Výuka zde od začátku letního semestru probíhá hybridním způsobem, studenti mohou bez omezení absolvovat stáže v nemocnici a přednášky jsou vždy prezenčně pouze pro malou skupinu studentů a zbytek je připojen přes Zoom. Období stáží a přednášek se navíc střídá po pěti týdnech. Já jsem hned po příjezdu do Montpellier začínala stáží na interním oddělení, a i když to pro mě bylo zpočátku opravdu těžké, zpětně jsem ráda, protože jsem měla i v době proticovidových opatření možnost být každý den v nemocnici mezi lidmi a zvykat si na francouzštinu. Právě teď jsem na druhé stáži na oddělení urgentního příjmu a je to pro mě taková odměna za to, že se mi během prvních měsíců podařilo překonat jazykovou bariéru a teď už se zvládám zapojit podobně jako francouzští studenti. Francie se nyní potýká s třetí vlnou covidu a opatření bohužel omezila i cestování, zatím se ale zdá, že opatření pomalu zabírají a já bych se tak mohla dočkat rozvolnění ještě před odjezdem.

Vytvořeno: 31. 5. 2021 / Upraveno: 11. 12. 2023 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.