Kromě péče o děti neexistuje žádný objektivní důvod, který by ženy v chirurgii limitoval, říká dr. Barbora East

Operace kýly je u nás vnímána stále jako banální. Přitom se jedná o druhý nejčastější chirurgický výkon, jehož přípravu není radno podceňovat. Mnoho lidí kvůli kýle zbytečně končí v invalidním důchodu. Zatímco chirurgové problém často zlehčují, pacienti o této problematice příliš nevědí a hlavně neví, že kvalitní příprava na zákrok je klíčem k jeho úspěchu. Právě proto se MUDr. Barbora East, Ph.D., z III. chirurgické kliniky 1. LF UK a FN Motol věnuje operacím kýly, o nichž vydala několik oceněných publikací. Bývalá profesionální kajakářka a dřívější studentka 2. LF UK se v rozhovoru pro UK Forum rozpovídala i o předsudcích v chirurgii vůči ženám. (UK Forum, 4. 7. 2022; Lékařka Barbora East: Chirurgie je i pro holky!)

Vytvořeno: 7. 7. 2022 / Upraveno: 21. 7. 2022 / Bc. Nikola Musilová