Workshopy zaměřené na praktické lékařství

Štítky

Společnost Všeobecný lékař přichystala pro studenty 4. – 6. ročníků sérii workshopů zaměřených na praktické lékařství. Jejich program nabídne informace nejen o samotném oboru, ale zejména pak základní orientaci v postgraduálním vzdělávání. Workshopy jsou zdarma a otevřené všem zájemcům LF UK.

Jednotlivé workshopy a jejich témata:

ÚVOD DO PRAKTICKÉHO LÉKAŘSTVÍ A STRUČNÁ HISTORIE OBORU

·        Termín: 28. listopad 2023

·        Čas: 17.00 –19.00

·        Obsah: Jak se stát praktickým lékařem, role školitele, rezidenční místa, atestace, rady a tipy z praxe.

PRAKTICKÝ LÉKAŘ 21. STOLETÍ

·        Termín: 21. únor 2024

·        Čas: 17.00 –19.00

·        Obsah: Role praktického lékaře v moderním zdravotním systému, telemedicína a seznámení s vybavením.

QUO VADIS

·        Termín: 20. březen 2024

·        Čas: 17.00 –19.00

·        Obsah: Rozdíl mezi vesnickou a městskou praxí, návštěvní služba lékaře a sestry v terénu, a mnoho dalšího.

Místo konání workshopů: 2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, Pelouchova posluchárna

Workshopy povede zkušený lékař MUDr. Jiří Kornoušek, který s vámi prozkoumá postgraduální vzdělávání, atestaci a kroky, které je potřeba podniknout po absolvování lékařské fakulty. Bude také podrobněji zkoumat roli praktického lékaře v 21. století, jeho klíčové postavení ve zdravotním systému a výzvy, kterým čelí v systému primární péče.

Proč se účastnit:

Získáte přehledné informace o postgraduálním vzdělávání a atestaci. Podíváte se na budoucnost praktického lékařství a dozvíte se, jaký vývoj a trendy ovlivňují tuto důležitou lékařskou disciplínu. Budete mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si přístrojového vybavení ordinace a pochopíte systém financování oboru.

Vstup je ZDARMA, z důvodu kapacity je však nutná předchozí registrace. Maximální počet účastníků na workshopu je 88, takže neváhejte a registrujte se co nejdříve!
Více informací a registrační formulář naleznete na https://vseobecnylekar.cz/studentske-workshopy/

Vytvořeno: 20. 11. 2023 / Upraveno: 19. 3. 2024 / PhDr. Mgr. Kateřina Křenová