Workshop pro mediky POCUS (point of care ultrasound)

Štítky

Workshop pro mediky POCUS (point of care ultrasound), pořádaný Krajskou nemocnicí T. Bati ve Zlíně, je určen studentům 5. a 6. ročníku Všeobecného lékařství. Bude se konat 8. února 2024 9.00–15.30 hodin v prostorách Krajské nemocnice T. Bati, a. s., ve Zlíně. Bližší informace, program a registrace jsou dostupné na konference.bnzlin.cz. Pro účast na workshopu je třeba se registrovat do 2. února 2024.

Workshop je určen studentům, kteří mají zájem o vzdělání v použití ultrazvuku u lůžka pacienta v reálných situacích. Naším cílem je studenty vybavit základními znalostmi a dovednostmi, které jim umožní po nástupu do zaměstnání ultrazvuk využívat při každodenní práci.

Díky individuálnímu přístupu a celodennímu trvání bude mít každý ze zúčastněných dostatečný prostor k praktickému vyzkoušení použití jednotlivých sond a zobrazení jednotlivých orgánů pod dohledem zkušených instruktorů z KNTB. Účastníci budou po krátké teoretické přípravě rozděleni do 3 skupin a absolvují 3 výukové bloky po 60 minutách. V odpolední části kurzu budou moci studenti nabyté dovednosti použít při simulaci praktických situací diagnostiky prvního kontaktu.

Vytvořeno: 25. 1. 2024 / Upraveno: 25. 1. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.