Webinář pro zájemce o obě nově vypsané pilotní výzvy SEED4EU+ a 4EU+ Visiting Professorships

Štítky

Aliance 4EU+ bude ve středu 26. dubna v 10.30–12.00 pořádat webinář pro zájemce o obě nově vypsané pilotní výzvy SEED4EU+4EU+ Visiting Professorships. Zástupci generálního sekretariátu 4EU+ a jednotlivých členských univerzit nejprve krátce každou z výzev představí a následně věnují převážnou část prostoru odpovědím na nejčastější otázky. Setkání je určené zejména pro akademiky, vědce a doktorandy aliančních univerzit, jistě však bude přínosné i pro administrativní podporu na fakultách.

Na webinář je třeba se registrovat prostřednictvím tohoto formuláře, a to nejpozději 24. dubna. Více informací o webináři naleznete zde

Všechny akademiky, kteří mají v úmyslu podat projektový návrh či se do plánovaného projektu zapojit jako spoluřešitelé, prosíme, aby o svém záměru informovali fakultní kontaktní osoby – na 2. LF je to Ing. Pavla Byrne, Oddělení zahraničních záležitostí, e-mail @email a Evropské centrum/4EU+ Local office (@email). Evropské centrum/4EU+ Local office bude sdílet informace o podaných žádostech s fakultními kontaktními osobami průběžně, jak budou projekty podávány, nejpozději pak po uzavření výzvy 1. června 2023.

SEED4EU+: Formulář rozpočtu a upřesnění UK ke způsobilosti nákladů

Na webu byl zveřejněn formulář rozpočtu navrhovaného projektu. U některých kategorií nákladů závisí způsobilost na jednotlivých univerzitách, proto přikládáme upřesňující informaci ze strany UK:

• Consumables and supplies: spotřební materiál, po odborné stránce nezbytný pro realizaci projektu, je způsobilým nákladem. Při podání žádosti je třeba takové položky specifikovat a jejich nezbytnost odůvodnit. Mezi consumables and supplies nepatří běžná elektronika, spotřební materiál jako jsou počítače, telefony, kabely, papíry, karty do telefonu, fotoaparátu atd.
  • Scientific equipment: náklady na tzv. scientific equipment, vybavení nezbytné pro realizaci projektu po vědecké stránce, ne-odepisovatelný majetek (hmotný i nehmotný), je způsobilým nákladem. Při podání žádosti je třeba takové položky specifikovat a jejich nezbytnost odůvodnit. Mezi takové vybavení nepatří běžná elektronika jako jsou počítače, telefony atd. Pokud si nejste jistí, zda je zamýšlený náklad uznatelný, kontaktujte Evropské centrum/4EU+ local office v dostatečném časovém předstihu před podáním návrhu.
  • Subcontracting: není způsobilým nákladem.

Vytvořeno: 24. 4. 2023 / Upraveno: 24. 4. 2023 / Mgr. Stanislava Lindenthalová