Universität des Saarlandes, akademická spolupráce 2024

Universität des Saarlandes nabízí výměny akademiků na 1–2 týdny, v rámci kterých akademikům uhradí diety (240 EUR na týden) plus ubytování. Na Universität des Saarlandes je vhodné si najít a oslovit potenciální akademické partnery. V případě problémů s navázáním kontaktu, se lze obrátit přímo na paní Dr. Klüh z Universität des Saarlandes: @email.

Na rektorátu UK proběhne začátkem ledna výběrové řízení na tyto pobyty. Kandidáti musí být nejprve nominováni 2. LF. Termín uzávěrky přihlášek na akademickou mobilitu na OZV RUK je 12. prosince 2023. Více ZDE:

Požadované dokumenty:

• Accademic Visitor Application (naleznete v příloze)
  • Zvací dopis zahraničního partnera dokládající souhlas s účelem pobytu žadatele

V případě zájmu o účast ve VŘ, prosím, informuje Odd. zahraničních záležitostí 2. LF, Ing. Pavla Byrne, email: @email, nejpozději do 10. prosince 2023.

Universität des Saarlandes je jedinou univerzitou v německé spolkové zemi Sársko. Byla založena v roce 1948 s francouzskou podporou. Čerpá jak z německých, tak i francouzských vzdělávacích tradic a má tak od samého počátku mezinárodní charakter. Fakulta medicíny se nachází v Homburgu.

Vytvořeno: 1. 12. 2023 / Upraveno: 6. 12. 2023 / Ing. Pavla Byrne