UK zahajuje Orange the World aneb 16 dní aktivismu proti genderově podmíněnému násilí

Štítky

24. listopad 2023

13.00—14.00

Celetná 13, Praha

Registrace

Univerzita Karlova se hlásí k nulové toleranci genderově podmíněného násilí, a proto se i letos připojuje ke kampani OSN "Orange the World" aneb „16 dní aktivismu proti genderově podmíněnému násilí“.

Zahajovací setkání se koná v pátek 24. listopadu od 13 hodin v budově UK v Celetné 13, ve druhém patře v místnosti 2.0.  zahajovací akci kampaně OSN „Orange the World“ Jde o panelovou diskusi na téma Role univerzit v prevenci genderově podmíněného násilí. Debatovat budou osobnosti z Rady vlády pro rovnost žen a mužů a zástupkyně Iniciativy Nahlas.

Celou akci uvede rektorka Univerzity Karlovy prof. Milena Králíčková a zmocněnkyně vlády pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

Na akci je nutné se registrovat.

SAVE THE DATE! Ukončení kampaně plánujeme na 8. prosince odpoledne v Kampusu Hybernská. Tentokrát se podíváme na práva žen v mezinárodním kontextu a přizveme do diskuse zahraniční vědkyně. Tato akce se koná u příležitosti Dne lidských práv, kterým se tradičně kampaň "Orange the World" uzavírá.

Více informací na webu Univerzity Karlovy.

Vytvořeno: 23. 11. 2023 / Upraveno: 23. 11. 2023 / PhDr. Mgr. Kateřina Křenová