Taiwan-Europe Connectivity – mimořádné stipendium

Univerzita Karlova vylašuje výběrové řízení na výměnný pobyt na National Tsing Hua University na Taiwanu. Jedná se o pobyt v zimním semestru 2021/2022. K dispozici jsou dvě místa pro 4 participující fakulty UK dohromady. Vybraným studentům partnerská strana uhradí letenky, poskytne měsíční příspěvek ve výši 800 USD a odpustí školné.

Uchazeči, občané České republiky, musí mít výborný prospěch. Přihlášky se podávají přes univerzitní webovou aplikaci Meziuniverzitních dohod nejpozději do 7. března 2021.

Přihláška musí obsahovat tyto dokumenty (v angličtině):

• životopis (musí obsahovat datum narození, e-mail a telefon)

• motivační dopis

• slovní popis studijního plánu na partnerské univerzitě s názvy kurzů (student musí podle pravidel stipendia absolvovat alespoň jeden kurz čínštiny, viz přiložený leták)

• doporučující dopis od vyučujícího

• výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ (musí být ověřený fakultou včetně údaje o studijním průměru)

• doklad o jazykové způsobilosti (nejlépe jazykový certifikát, popř. doklad o zkoušce z angličtiny na 2. LF)

• kopie pasu

• souhlas se zpracováním osobních údajů, ke stažení v příloze zde.

Studenti musí počítat s tím, že výjezd závisí na vývoji jednání s NTHU a pokud nedojde k podpisu smlouvy před jejich plánovaným výjezdem, nebudou se moci uskutečnit.

Kontaktní osoba na 2. LF: Ing. Pavla Byrne, Oddělení zahraničních záležitostí, e-mail: @email

Vytvořeno: 23. 2. 2021 / Upraveno: 24. 2. 2021 / Ing. Pavla Byrne