Student-run clinic / student-run medication review ve farmakologii

Štítky

17. dubna 2024

18.00—20.00

Virtuální akce

registrace (e-mail)

Chcete si vyzkoušet roli lékaře předepisujícího léčivo, pacienta případně mentora? Prostřednicvím LF Masarykovy university máte příležitost. Student-run clinic je příležitostí ke zopakování farmakologie, ale také k tréninku dovedností – medikačního review, racionální preskripce, seznámení se s doporučenými postupy léčby. Někteří kolegové z Ústavu farmakologie měli v loňském roce příležitost poznat tuto metodu na univerzitě v Amsterdamu.

Za Ústav farmakologie
doc. Eva Kmoníčková

Akce se uskuteční ve středu 17. 4. od 18–20 hod. on-line. LF MU již několikrát tuto aktivitu  několikrát organizovala s kolegy z Amsterdam UMC a dalšími evropskými univerzitami. Nicméně mnoho studentů se obává samotné aktivity a navíc komunikace v angličtině. Proto jsme se tentokrát rozhodli pro organizaci pouze na národní úrovni a v češtině.

V úvodu lekce se krátce představíme, vysvětlíme si, co je smyslem celé aktivity a představíme si pacienta, jehož farmakoterapii budeme diskutovat. Pak pracujeme v malých skupinkách (breakout rooms po 5-8 lidech) na analýze medikace - budeme zjišťovat, jestli léky, které pacient užívá dávají smysl a zda nestojí za problémy, které pacient popisuje, případně budeme navrhovat úpravu medikace, či co je třeba došetřit. Zhruba po 45 minutách se zase sejdeme všichni ve společné “místnosti” a medikaci rozebereme společně a společně vytvoříme závěr.

Student-run clinic je příležitostí ke zopakování farmakologie, ale také k tréninku dovedností – medikačního review, racionální preskripce, seznámení se s doporučenými postupy léčby. Výhodou je také příležitost k mezioborové spolupráci.

Chcete se zúčastnit? Chcete si to vyzkoušet? Ozvěte se nejpozději 12. 4. na email: @email. Link a zadání pacienta zašlu několik dní před lekcí.

Vytvořeno: 4. 4. 2024 / Upraveno: 4. 4. 2024 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.