Stipendium Rusko – úplné VŠ studium

Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) přijme k bezplatnému úplnému vysokoškolskému studiu s nástupem v akademickém roce 2012/2013 jednoho uchazeče z České republiky.
Tato nabídka je nezávislá na nabídce stipendijních pobytů v Rusku v rámci kulturní dohody a je zcela nad její rámec.

Žadatelé musí splňovat následující podmínky:

• dokončené úplné středoškolské vzdělání (nejpozději k datu zahájení studia na MGIMO)
  • velmi dobrá znalost ruského jazyka
  • velmi dobrá znalost jednoho dalšího světového jazyka v rozsahu výuky na českých školách
  • uchazeči o studium na fakultě mezinárodních ekonomických vztahů musí mít navíc dobrou znalost matematiky

Uchazeči musí dodat nejpozději

do 16. května 2012 (středa) na adresu:
MŠMT ČR
odbor mezinárodních vztahů
k rukám Mgr. Ivany Ryškové
Karmelitská 7
118 12 Praha 1

následující doklady:

• strukturovaný životopis v jazyce českém a ruském s průkazovou fotografií
  • kopie dokladů o dosaženém vzdělání, včetně výpisu složených zkoušek a z nich získaných známek (v případě, že uchazeč nemá ještě dokončené středoškolské vzdělání, přiloží kopie vysvědčení za poslední dva školní roky)
  • kopie dokladů o znalosti cizích jazyků (státní jazyková zkouška nebo jiná zkouška z cizího jazyka)
  • motivační dopis v jazyce českém a ruském

Vybraný uchazeč, bude následně Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyzván, aby doručil veškeré další, ruskou stranou požadované doklady:

• kopii pasu
  • 12 fotografií o velikosti 3 x 4 cm (matné, černobílé)
  • lékařskou zprávu se záznamem o chronických onemocněních
  • zprávu o RTG vyšetření orgánů hrudního koše
  • potvrzení o datech posledních očkování proti tetanu, spalničkám, záškrtu a TBC opatřené razítkem léčebného zařízení
  • zprávu o vyšetření na syfilis
  • při nástupu je třeba předložit výsledek HIV testu (potvrzení musí mít mezinárodní formu a nesmí být starší než 3 měsíce)
  • doklad o uzavření zdravotního pojištění u pojišťovny mající pobočku na území Ruské federace (v případě nutnosti lze zdravotní pojištění uzavřít přímo na poliklinice MGIMO)

Předání kompletně vybavené přihlášky Moskevskému státnímu institutu mezinárodních vztahů zajistí velvyslanectví ČR v Moskvě.

Vybraný zájemce o studium na MGIMO bude muset složit zkoušku z ruského jazyka, která se bude konat 27. června 2012. Bližší informace jsou k dispozici na webové stránce www.mgimo.ru.
Žadatelé musí počítat s krytím životních nákladů během studia na MGIMO, včetně ubytování na kolejích MGIMO, kde může být požadována platba předem na delší období.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR na sebe nebere žádné finanční závazky spojené s realizací tohoto studia.

Informace bude v nejbližších dnech aktualizována také na naší webové stránce

Vytvořeno: 7. 5. 2012 / Upraveno: 22. 1. 2018 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.