Stipendijní pobyty do Švýcarska

Stipendijní pobyty do Švýcarska na školní rok 2002/2003 pro ČR

1. Švýcarská konfederace nabízí dvě devítiměsíční doktorská stipendia pro občany České republiky, kteří musí být v době podání žádosti již absolventy vysoké školy.
    Hlásit se mohou zájemci, kteří se narodili po 31. 12. 1966, není jim více než 35 let, mají již zajištěn předběžný příslib přijetí od švýcarského školitele a dobře ovládají jazyk, v němž má jejich pobyt probíhat, tj. buď němčinu nebo francouzštinu.

Informační leták obsahující přesné podmínky této nabídky a formuláře pro podání přihlášky si mohou zájemci vyžádat v Akademické informační agentuře, Senovážné nám. 26, P.O.Box 8, 110 06 Praha l (do 15.30), mimopražským zájemcům potřebné podklady budou zaslány na požádání poštou.

Švýcarská strana požaduje, aby uchazeči předložili následující doklady ve 3 vyhotoveních (samostatných sadách), přičemž je nutné dodržet jejich stanovené pořadí:
    1. vyplněný formulář přihlášky (vyplnění musí být kompletní)
    2. fotokopii maturitního vysvědčení
    3. fotokopii dokladů o studiu na vysoké škole (s uvedením známek) a vysokoškolského diplomu
    4. dva doporučující dopisy od vysokoškolských učitelů
    5. přesný a podrobný pracovní program
    6. životopis
    7. akceptační dopis /od navrhovaného švýcarského školitele/
    8. doklad o dobré znalosti německého nebo francouzského jazyka (pokud to již nevyplývá z dokladů o středoškolském nebo vysokoškolském vzdělání)
    9. lékařské potvrzení na předepsaném švýcarském formuláři.
    K dokladům, které jsou v jiném než německém, francouzském, italském nebo anglickém jazyce, je nutné přiložit ověřený překlad do některého z těchto jazyků.
    Uzávěrka přihlášek (v AIA) je 31. října 2001.

2. Švýcarská konfederace dále nabízí možnost získání devítiměsíčního švýcarského stipendia, které je určeno pro země střední a východní Evropy (bez stanovení kvót pro jednotlivé země).
    Celkem bude pro školní rok 2002/2003 poskytnuto 20–25 stipendií pro tuto oblast.
    Podmínky jsou stejné jako u stipendií poskytovaných podle bodu A.
    Česká strana nebude do výběru uchazečů nijak zasahovat, výběr provede pouze švýcarská strana.
    Uzávěrka přihlášek je 30. listopadu 2001.
    Švýcarské velvyslanectví v Praze, Pevnostní 7, Praha 6.
Vytvořeno: 27. 6. 2001 / Upraveno: 7. 12. 2018 / Administrátor 2. LF UK