Stipendijní nabídka DAAD

Stipendijní nabídka DAAD (Německé akademické výměnné služby) pro rok 2002/2003

Obdobně jako v minulých letech se i na příští školní rok opakuje rozsáhlá stipendijní nabídka Německé akademické výměnné služby pro Českou republiku umožňující různé typy studijních pobytů v Německu.
Tato nabídka je rozčleněna do následujících bodů:

1. Roční stipendia – pro absolventy:
    1. Roční stipendia pro prohlubující studium (Vertiefungsstudium)
      Období: 1. 10. 2002 až 31. 7. 2003 (10 měsíců)
      Cíl: Realizace konkrétního individuálního výzkumného záměru (např. v rámci doktorského studia) nebo prohlubujícího studia pro absolventy VŠ všech oborů do věku 32 let
    2. Roční stipendia pro účast na nástavbovém studiu (Aufbaustudiengang)
      Období: 1. 10. 2002 až 31. 7. 2003 (10 měsíců)
      Cíl: Účast na nástavbových kurzech, které jsou organizovány a nabízeny na německých univerzitách pro absolventy VŠ do věku 32 let
    3. Roční stipendium pro doktorát (Promotion)
      Období: 1. 10. 2002 až 31. 7. 2003 (10 měsíců)
      Toto stipendium může být použito k zahájení doktorského studia v Německu a později lze žádat o jeho prodloužení. Pro absolventy VŠ do věku 32 let
    4. Krátká badatelská stipendia (Forschungskurzstipendien)
      Období: 1–6 měsíců, mezi červnem 2002 a lednem 2003
      Cíl: Realizace časově omezeného výzkumného záměru na německé univerzitě, zejména v souvislosti s doktorskou prací. Pro absolventy VŠ a doktorandy všech oborů do věku 32 let, kteří působí na VŠ
    5. Stipendia pro letní jazykový kurz němčiny (Hochschulsommerkursstipendien)
      Období: 1 měsíc v létě 2002
      Cíl: Účast na jazykovém kurzu němčiny, zejména pro studenty i doktorandy společensko-vědních oborů
    6. Studijní pobyt pro vědce (Studienaufenthalte)
      Období: 1–3 měsíce mezi dubnem 2002 a lednem 2003
      Cíl: Realizace studijního nebo výzkumného pobytu pro vědecké pracovníky všech oborů. Nutný je zvací dopis od příslušného německého partnera
  2. Skupinové cesty
    1. studijní cesty
      Délka pobytu: cca 2 týdny
      Cíl: Zprostředkování odborných kontaktů a znalostí o Německu, prohloubení vztahů k německým univerzitám, setkání s německými studenty, seznámení s hospodářským, politickým a kulturním životem v Německu. Pro studentské skupiny (10–20 osob) pod vedením jednoho pedagoga.
      Informace: Německé velvyslanectví v Praze
    2. studijní praxe
      Délka: 1–4 týdny
      Cíl: Realizace studijních praxí na německé VŠ, v podniku, odborném kurzu, na seminářích a vědeckých exkurzích. Pro skupiny 5–20 osob pod vedením jednoho pedagoga.
      Informace: DAAD – referát 222

Veškeré informace jsou uvedeny na internetové stránce http://www.dzs.cz/aia/aiainfo.htm – další informace jsou k dispozici na webových stránkách DAAD: http://www.daad.de.
Kontaktním místem pro podávání přihlášek je Akademická informační agentura Domu zahraničních služeb MSMT ČR, Senovážné náměstí 24, Praha 1.
Žádosti o udělení výše uvedených typů stipendií (bod 1.) je třeba odevzdat na AIA nejpozději 31. 10. 2001.

Vytvořeno: 24. 9. 2001 / Upraveno: 27. 11. 2018 / Administrátor 2. LF UK