Stipendia na kurzy němčiny a letní školy v Bavorsku

Česko-bavorská vysokoškolská agentura BTHA nabízí stipendia na jazykové kurzy a letní tematicky zaměřené škol v Bavorsku. Uzávěrka pro podání přihlášek je 25. března 2021.

Stipendium zahrnuje poplatek za kurz (v plné výši včetně volitelných modulů, exkurzí atp.) pro studenta, pedagoga nebo vědce při účasti na jazykovém či odborném kurzu (letní / zimní škole) na veřejné vysoké škole v Bavorsku. V roce 2021 lze stipendia využít částečně i k účasti na virtuálních letních školách a kurzech.

O stipendium se mohou ucházet studenti, doktorandi, vyučující a akademici z českých veřejných vysokých škol. Při žádosti o stipendium na kurz němčiny se předpokládá znalost jazyka alespoň na úrovni B1.

Přihlášku na vybraný odborný či jazykový kurz zasílá účastník samostatně přímo na zvolenou vysokou školu.

Jazykové kurzy a odborné letní či zimní školy v němčině a angličtině – přehled v příloze.

Detailní informace a formulář žádosti o stipendium zde.

Vytvořeno: 9. 2. 2021 / Upraveno: 3. 5. 2021 / Ing. Pavla Byrne