Seznam celouniverzitních vzdělávacích kurzů

pořádaných ÚVT UK ve spolupráci s ÚK UK v roce 2001

1. Základní znalosti a dovednosti nutné pro účast ve videokonferencích (kurz – praktikum)
    Určen pro pedagogické a vědecké pracovníky se základními znalostmi informačních technologií. Po ukončení kurzu budou absolventi schopni s minimální pomocí správce sítě zúčastňovat se videokonferencí. Předpokládáme, že po absolvování kurzu budou absolventi schopni šířit nabyté znalosti mezi svými spolupacovníky.

2. Konfigurace a pořádání videokonferencí
    Určen pro systémové administrátory a správce sítí na UK. Po absolvování kurzu budou frekventanti schopni nakonfigurovat a připravit k použití videokonferenci.

3. Práce s vidoetechnikou
    Určen pro pedagogické pracovníky UK. Účastníci kurzu budou seznámeni se základy práce s maloformátovými digitálními kamerami, se základy střihu na počítačové střižně, naučí se zásady zpracování a kompletace AV výukových pomůcek a programů.

4. Meziplatformová kooperace I
    Určen pro pracovníky se základními znalostmi informačních technologií. Náplní kurzu je základní seznámení s jinými technikami než je technologie PC. Po absolvování kurzu budou účastníci schopni pracovat s počítači Apple Macintosh a budou ovládat zákady OS UNIX. Kurz bude užitečný např. pro odborné pracovníky, kteří se připravují na studijní pobyt v zahraničí.

5. Meziplatformová kooperace II (kurz – praktikum)
    Předpokládají se znalosti, které jsou obsahem kurzu Meziplatformová kooperace I. Absolventi kurzu budou schopni konvertovat data pořízená na různých platformách.

6. Tvorba webové stránky jako významného nástroje prezentace
    Je určen všem zájemcům z řad pracovníků UK. Účastníci kurzu budou seznámeni s tvorbou webové stránky, získají praktické zkušenosti s její tvorbou a bude jim umožněno vytvořit si základ vlastní webové stránky.

7. Technologie myšlenkových map
    Určen pro všechny zájemce z řad pedagogických a vědeckých pracovníků UK. Kurz bude realizován formou on-line vzdělávání kombinovanou s úvodním seminářem. Bude sloužit k ověření metodiky on-line vzdělávání v prostředí „Learning Space“.

8. Informační zdroje jako důležitý zdroj informací o vývoji vědeckého poznání
    Je určen všem zájemcům z řad pracovníků UK. Účastníci kurzu budou seznámeni s tvorbou rešeršního dotazu, s rešeršní strategií, s vyhledávacími nástroji, se specifiky dostupných elektronických informačních ydrojů a se způsoby vyhledávání informací z těchto zdrojů.

9. Příprava na veřejné vystoupení – přednášku, vystoupení na kongresu apod.
    Je určen všem zájemcům z řad pracovníků UK. Účastníci budou interaktivní metodou vedeni k základním dovednostem z oblasti rétoriky, kultury projevu, nonverbální komunikace.

10. Zpracování odborného textu jako výstupu pro časopis klasický i elektronický
    Je určen všem zájemcům z řad pracovníků UK, především však doktorandům a budoucím vědeckým pracovníkům. Účastníci se seznámí s požadavky na úpravu odborného článku a možnostmi jeho uplatnění v renomovaných českých i zahraničních časopisech, s jednotlivými typy odborných článků a jejich informační hodnotou.

11. Předpoklady úspěšného podání grantového projektu
    Tento kurz je určen především doktorandům a vědecko-pedagogickým pracovníkům UK. Cílem kurzu je seznámit účastníky s metodikou sepsání grantové přihlášky, přehledná informace o stávajících grantových agenturách v ČR a EU, v nichž ČR může participovat a v neposlední řadě i upozornění na konkrétní úskalí, která většinou vedou k zamítnutí projektu včetně ekonomických záležitostí.

12. Tvorba sylabu a naplňování výukových systémů pro distanční vzdělávání
    Určen pro pedagogické pracovníky UK připravující kurzy formou on-line vzdělávání.

Zveřejnění na webu 24. 5. 2001.

Vytvořeno: 24. 5. 2001 / Upraveno: 19. 10. 2018 / Administrátor 2. LF UK