SCIEX-NMSch – Vyhlášení 7. Výzvy v rámci programu

Program SCIEX-NMSch (Scientific Exchange Programme between the New Member States of the EU and Switzerland) – Fond na stipendia je součástí Programu švýcarsko-české spolupráce, který má za úkol snížení hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené Evropské unie.

SCIEX-NMSch je nástrojem na podporu výzkumu v rámci vědeckých týmů ve všech oborech bez omezení. Spolupráce se uskutečňuje mezi špičkovými vědci z deseti nových členských států EU a jejich švýcarskými partnery a spočívá v umožnění provedení výzkumu mladému vědci (resp. jeho části) na švýcarské instituci. Od tohoto druhu spolupráce si donoři slibují:

  • rozvoj vědeckých kapacit jednotlivců;
  • posílení vědeckého pokroku a inovace ve vědě;
  • vybudování či posílení kontaktů a sítí mezi vědeckými pracovníky a institucemi.
     

Profil uchazečů:
Fond na stipendia je určen doktorandům a post-doktorandům (tzv. Junior Researcher) působícím na české instituci, která je oprávněným žadatelem programu. Seznam oprávněných institucí naleznete na internetových stránkách: www.sciex.cz.
UPOZORNĚNÍ:
Počínaje 7. výzvou v rámci programu (tj. touto výzvou 2012) jsou zavedena pravidla s cílem zúžení profilu uchazečů o grant – bližší informace naleznete na www.sciex.cz.
 
Bližší podmínky:

  1. Podmínkou pro předložení projektu je formulování vědeckého záměru v rámci česko-švýcarského týmu. Švýcarská strana je přitom zastoupena švýcarským mentorem, který je hlavním řešitelem projektu a působí na schválené švýcarské instituci. Bližší informace naleznete na internetových stránkách: www.sciex.ch.
  2. Českou stranu reprezentuje uchazeč z české instituce (doktorand nebo post-doktorand) působící po dobu trvání společného projektu na švýcarské instituci v rámci vědeckého týmu a jeho český školitel/partner ve výzkumu.
  3. Předpokladem pro uskutečnění vědecké stáže je zajištění podpory pro uchazeče v roli „Junior Researcher“ ze strany domovské instituce a českého školitele, nebo zkušeného partnera ve výzkumu („Senior Researchera“). Předpokládá se pravidelný kontakt mezi nimi, stejně jako několikadenní návštěvy českého školitele/partnera na švýcarské instituci.
  4. Projekty jsou realizovány v celkové délce 6–24 měsíců u doktorandů a 6–18 měsíců u post-doktorandů.

Důležité termíny:
Uzávěrka pro předkládání projektů na předepsaných formulářích: 1. listopadu 2012.
Oznámení výsledků výběrového řízení: přelom března a dubna 2013.
Zahájení stáží ve Švýcarsku je možné v období: od 1. května 2013 do 31. března 2014.
 
Vaše dotazy můžete směřovat na příslušnou kontaktní osobu z Domu zahraničních služeb/NAEP: Mgr. Barboru Veselou, e-mail: @email, tel.: 221 850 500.

Vytvořeno: 17. 9. 2012 / Upraveno: 17. 12. 2018 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.