Proshek-Fulbrightovo stipendium

Vyhlašuje se výběrové řízení na dvě stipendijní místa v rámci Proshek-Fulbrightova stipendia pro pobyty na University of Minnesota Medical School v délce šesti měsíců, ve výjimečných případech až deseti měsíců, v akademickém roce 2017/18. Uzávěrka přihlášek je 30. ledna 2017.

Program je určen lékařům a vědcům ve všech oborech medicíny a na medicínu navazujících oborech, včetně péče o zdraví, stomatologie, farmacie apod. Účelem stipendia je poskytnout badatelům v oblasti medicíny příležitost účastnit se pozorování, konzultací, výuky a výzkumu na University of Minnesota Medical School. Stipendium se neuděluje na klinický výcvik.

Toto stipendium je založené z majetku paní Gabriely Proshek, dcery známé české spisovatelky Gabriely Preissové, k uctění památky jejího manžela Dr. Charlese E. Prosheka, významného lékaře v Minneapolis ve státě Minnesota a bývalého československého honorárního konzula.

Více informací najdete na naší webové stránce, http://www.fulbright.cz/proshek-fulbrightovo-stipendium.

Rádi s vámi budeme konzultovat  telefonicky nebo elektronicky vaše případné dotazy.

Katerina Kloubova
Program Officer