Přednášky prof. Henryho F. Schaefera III

[U. of Georgia, Athens, Georgia, USA]

V týdnu 14.–18. června 1999 navštíví Prahu na pozvání Heyrovského ústavu Fyzikálni chemie AV ČR chemik prof. Henry F. Schaefer III, jenž v ústavu prosloví prestižní 9. Brdičkovu přednášku. Při té přiležitosti se však také uskuteční dvě veřejné přednášky prof. Schaefera:

V úterý 15. 6. v 18 h na FS ČVUT Praha 6 – Dejvice, Technická 2 (číslo posluchárny bude vyvěšeno ve vestibulu fakulty u vrátnice)
[pořádá Sekce přirodních a technických věd České křesťanské akademie]
na téma: The Ten Questions Intellectuals Ask About Christianity [stručný překlad bude zajištěn]

A dále ve čtvrtek 17. 6. v 17 h v budově Akademie věd ČR, Narodní 3, Praha 1, místnost 206
[pořádá Sekce pro vědu a filosofii Evropského kulturního klubu]
na téma: Scientists and their Gods [stručný překlad bude zajištěn]

Vstup na obě prednášky je volný do vyčerpání kapacity sálu.

Prof. H. F. Schaefer III [*1944] vystudoval chemickou fyziku na Stanfordu r. 1969 a dalších 18 let byl profesorem chemie na UC Berkeley. Od r. 1987 je profesorem a ředitelem Centra pro výpočetní kvantovou chemii na U. of Georgia, GA. Hostoval na řadě významných univerzit v USA i v Evropě.
Je autorem více než 800 publikací z oboru molekularní kvantové chemie a v posledních 17 letech je šestým nejvíce citovaným chemikem na světe. Již pětkrát byl nominován na Nobelovu cenu za chemii. Kromě své vlastní odborné práce věnuje prof. Schaefer velkou pozornost vztahu vědy a křestanstvi a to je důvodem, proč prosloví v Praze uvedené veřejné přednášky, na něž jste srdečně zváni.

Vytvořeno: 12. 6. 1999 / Upraveno: 12. 7. 2018 / Administrátor 2. LF UK