Postdoktorandská stipendia pro výzkum v Austrálii

Austrálie

Postdoktorandská stipendia pro mladé vědce poskytovaná skupinou australských universit „The Group of Eight“

„Skupina osmi“ („The Group of Eight“, Go8) je uskupení osmi předních australských universit. Tato skupina každoročně poskytuje s cílem posílení vědecké spolupráce s příslušnými zeměmi určitý počet tzv. evropských stipendií („European Fellowships“), jež jsou určena pro mladé postdoktorandy ze zemí střední a východní Evropy včetně České republiky (dalšími zeměmi, pro něž jsou stipendia určena, jsou Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a Rusko) a mají sloužit jako příspěvek ke krytí cestovních výloh a životních nákladů v Austrálii.

Stipendia mohou být poskytnuta maximálně na dobu šesti měsíců, celková výše každého stipendia může činit až 20 000 australských dolarů.

Uchazeči musí splňovat následující podmínky:

• od dokončení jejich doktorandského studia uplynulo v době podání žádosti méně než pět let
  • věkový limit (v době podání žádosti) je 40 let
  • občanství některé z výše uvedených zemí
  • trvalé bydliště v některé z těchto zemí (země trvalého pobytu se nemusí shodovat s občanstvím žadatele)
  • v době podání žádosti musejí být alespoň šest měsíců zaměstnáni na vysoké škole nebo ve výzkumné organizaci (veřejné nebo soukromé), a to alespoň na poloviční úvazek
  • ovládat dobře angličtinu (na úrovni postačující k bezproblémové komunikaci s vědci z hostitelské university)
  • splňovat podmínky pro udělení příslušného typu australského víza („an Australian Visiting Academic Visa (subclass 419) or equivalent Australian visa“)

Podrobné informace a pokyny pro podání přihlášky (on-line) jsou k dispozici na
Uzávěrka přijímání přihlášek na kalendářní rok 2013 je 19. října 2012.

Do seskupení „The Group of Eight“ patří následující australské university:

The Australian National University
The University of Melbourne
The University of Adelaide
Monash University
The University of Queensland
The University of Sydney
The University of New South Wales
The University of Western Australia

Kontakt a bližší informace:

Martin Grabert
Director, International and Business Relations
@email
+61 2 6239 5488

Internet:
www.go8.edu.au

Vytvořeno: 17. 9. 2012 / Upraveno: 11. 12. 2018 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.