Popularizace vědy stand-upem

Nepropásněte přihlašování na letošní ročník Science Slamu, otevřeného všem studentům i zaměstnancům Univerzity Karlovy. Jako inspiraci zveřejňujeme video s vystoupením loňské vítězky dr. Márie Stratilové z 2. lékařské fakulty.

Science Slam Univerzity Karlovy si dává za cíl prostřednictvím stand-upu popularizovat vědu. V loňském akademickém roce vyhrála první kolo, zaměřené na medicínské vědy, humanitní a společenskovědní obory, absolventka Všeobecného lékařství na naší fakultě a naše současná doktorandka MUDr. Mária Stratilová.

Letošní ročník probíhá on-line tak, že účastníci natočí a pošlou svá videa, která pak bude hodnotit odborná porota. Zapojit se může každý, kdo studuje nebo pracuje na Univerzitě Karlově a chce představit svůj vědecký nebo výzkumný projekt či téma. K soutěžním kategoriím i letos patří také medicínské vědy. Deadline přihlašování je 20. listopadu.

Podrobnosti o soutěži, včetně možnosti koučinku, najdete na tomto odkazu.

Pro inspiraci doplňujeme video s Márií Stratilovou z předvánoční akce Advent na UK, kde se svým tématem – zánětlivé změny ve stěně intrakraniálnich aneuryzmat – vystoupila znovu, tentokrát nesoutěžně.

Vytvořeno: 3. 11. 2020 / Upraveno: 16. 4. 2021 / Mgr. Juan Zamora