On-line 4EU+ kurz Patogeneze epilepsie

Výuka nového volitelného předmětu kurzu Patogeneze epilepsie bude zahájena v únoru 2022. Jedná se o první mezinárodní on-line kurz v rámci 4EU+ European University Alliance, který hostí 2. lékařská fakulta.

Kurz je zaměřen na molekulární, patofyziologické a klinické aspekty neurobiologie epilepsie. V průběhu kurzu účastníci získají znalosti o patofyziologii epilepsie a záchvatů, o tom, jaké moderní nástroje se používají při výzkumu epilepsie a jaké jsou současné výzvy pro výzkum epilepsie.

Tento 14týdenní kurz proběhne v angličtině. Je vhodný zejména pro:

• Studenty magisterského a doktorského studia lékařských, biologických či technických oborů, kteří se zajímají o výzkum epilepsie.
  • Výzkumné pracovníky z akademické sféry nebo průmyslu, kteří si chtějí zvýšit svoji kvalifikaci v oblasti epilepsie .
  • Lékaře, kteří chtějí získat znalosti o mechanismech epilepsie a záchvatů.

Uzávěrka přihlášek je 15. prosince 2021. Registrace je zdarma.

Více info na https://4euepilepsy.lf2.cuni.cz/ a v přiloženém letáku.

Vytvořeno: 5. 11. 2021 / Upraveno: 10. 11. 2021 / Ing. Pavla Byrne