Nadace Alzheimer nabízí stipendia pro vědkyně-matky

Štítky

uzávěrka žádostí 31. května 2024

výsledky budou známy do 30. června 2024

Cílem projektu je umožnit ženám–matkám skloubit vědeckou kariéru s péčí o malé děti, která je v českém prostředí stále především záležitostí žen.

Stipendium by mělo vědkyním–matkám alespoň částečně pomoci překlenout náročné období na počátku jejich profesní kariery. Úspěšné žadatelky získají příspěvek ve výši 80 tis. Kč.

Částka bude vyplacena na základě smlouvy o nadačním příspěvku, a může být využita dle uvážení příjemkyně stipendia; primárně na pokrytí nákladů spojených s péčí o děti (příspěvek na školku, hlídání dítěte či pomoc v domácnosti) nebo jiným způsobem, který přispívá k rozvoji vědecké kariéry (odborná literatura, jazyková korektura odborného článku atd.).

UCHAZEČKA MUSÍ SPLNIT NÁSLEDUJÍCÍ PODMÍNKY
• pečovat o jedno či více dětí do 4 let;
• musí být studentkou pregraduálního či doktorského studia, postdoktorandkou, nebo obecněji „early career researcher“;
• zabývat se výzkumem vztahujícím se k Alzheimerově chorobě či dalším neurodegenerativním onemocněním, a to ve kterémkoliv oboru – od biomedicíny, přes techniku, sociálněvědní a humanitní disciplíny až po umění.

Podrobnosti v přiloženém letáku.

Vytvořeno: 14. 3. 2024 / Upraveno: 14. 3. 2024 / PhDr. Mgr. Kateřina Křenová