Mobilní kapka krve z Dvojky a FN Motol

Vážené a milé kolegyně a kolegové, studentky a studenti,

děkujeme všem, co se rozhodli darovat krev již v rámci akce „Krev z dvojky pro Ukrajinu“. Vzhledem k úspěchů této akce, jsme se rozhodli zorganizovat mobilní odběr dárců krve přímo v prostorách 2.LF UK a FN Motol.  Spojili jsme se proto s transfúzním odběrovým týmem Ústřední vojenské nemocnice (UVN), kteří jsou ochotni vyslat k nám odběrový tým, krev dárců odebrat, zpracovat a následně použít tam, kde je to potřeba. Transfúzní oddělení UVN jako jediné v Praze disponuje mobilním týmem s bohatou historií a připravuje i ,,plnou krev“, kterou je možné následně podávat u těžce krvácejících pacientů s traumatem i ve FN Motol.

Odběrový den proběhne ve čtvrtek 26. 5. 2022 v posluchárenském bloku (Blok G) Fakultní nemocnice v Motole, patro SP (někdy též označováno jako –P či snížené přízemí) a budeme velice rádi, pokud se rozhodnete nás v této akci podpořit a krev darovat. Dárcem krve může být každá zdravá osoba ve věku 18–65 let, prvodárce do 60 let. Bližší informace naleznete na webu UVN zde.

Registrace: Darování bude probíhat od 8.00 do 11.30 a registrace bude probíhat pomocí registračního formuláře google kalendáře, po přihlášení pomocí vašeho účtu google (pokud např. používáte Gmail) na odkaze níže, kde kliknete na požadovaný volný časový úsek, zadáte zde vaše jméno, příjmení, zda jste student 2. LF, zaměstnanec 2. LF či zaměstnanec FN Motol a vaše telefonní číslo a následně kliknete na uložit. Počet dárců je omezený na 56 osob.

Odkaz k registraci zde

Pokud google účet nevlastníte, napište prosím email s vašimi časovými možnostmi na @email a my vám co nejdříve odpovíme.

Před darováním: Před odběrem krve nebo jejích složek není vhodné 24 hodin předem pít ve větším množství alkohol a jíst tučná jídla, stejně tak není vhodná ani velká fyzická námaha (sportovní výkon apod.). Na druhou stranu není vhodné se na vlastní odběr dostavit nalačno, např. ráno je dobrá lehká netučná snídaně, a zejména dostatek tekutin. K odběru je nutné si přinést s sebou průkaz totožnosti, opakovaní dárci by neměli zapomenout legitimaci dárce krve.

Kontakt: Hlavním koordinátorem projektu je Matyáš Uvíra, na kterého se v případě potřeby můžete obrátit prostřednictvím e-mailu @email

Děkujeme, že pomáháte a přejeme pevné zdraví!

Společný projekt 2. LF UK, Motolák (FB akce) a SKAS 2. LF UK

Vytvořeno: 19. 5. 2022 / Upraveno: 25. 5. 2022 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.